Hatay’da bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli öğrenciler annelerine kendi elleri ile önlük hazırladı. Hatay İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Üyeleri, Umut Damlaları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek burada eğitim gören engelli bireyler ile bir araya geldi. Ziyarette Dernek Üyeleri engelli bireyler ile üretmenin mutluluğunu yaşadı.

,

Hatay İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkanı Selma Çıray, Genel Sekreter İpek Aslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kezban Uğurlu, Duygu Ekmekçi ve Ayşin Otuzbir ile üyeler Gül Varoğlu, Julyet Emektaş ve Sıdıka İnan, Dünya Engelliler Günü’nde ‘Farkındalık Yetmez Hayatı Paylaşma Gerek’ düşüncesi ile Umut Damlaları Rehabilitasyon  Özel Eğitimve Rehabilitasyon  Merkezi’ni ziyaret etti.

Özel sınıf öğrencileri ile beraber annelerine hediye etmek üzere önlük boyama etkinliği yaparak kendileri ile vakit geçiren dernek üyeleri tarifsiz mutluluk yaşadıklarının altını çizerek  Kurum Müdürü Psikolog Günay Özbakış’a büyük özveri ve şefkatle işlettiği merkezin kapılarını kendilerine açtıpı için teşekkür ettiler. Dernek Başkanı Selma Çıray etkinlik sonrasında yaptığı kısa değerlendirmede “Unutmamak gerekir ki en büyük engel sevgisizliktir, hayatı paylaşmak gerekir” dedi. (M.MUTLU)
Kategoriler