Kamu Sen ve Türk Sağlık Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, kamu çalışanlarının sorunlarına acil çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

,

Şahin yaptığı yazılı açıklamasında, Pandemi sürecinde hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması gerektiğini belirterek, “ Salgınla kahramanca mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını anar  iken, virüse yakalananlara da acil şifalar diliyoruz. Virüsü yenen teşkilat mensuplarımıza da geçmiş olsun dileklerini iletiyoruz.  Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit olarak kabul edilmesi için girişimlerde bulunduklarını bunun hayata geçmesini istiyoruz.” dedi.

ÇÖZÜM İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Türkiye’nin salgınla başarılı bir şekilde mücadele ettiğini ve dünyaya örnek olduğunu kaydeden Başkan Şahin bu süreçteki çalışmalarından dolayı Sağlık Bakanına, Bakanlık idarecilerine, kamu yöneticilerine, tüm kamu çalışanlarına ve özellikle kahraman sağlık çalışanlarına teşekkür ettiklerini ifade etti.

Sağlık çalışanlarının kahramanca mücadelelerine ve yaptıkları fedakârlığa salgın sürecinde tüm Türkiye’nin şahit olduğunu aktaran Başkan Şahin çalışanların bu süreçte sadece mağduriyetlerinin giderilmesi ve sorunlarını çözülmesi gibi bir talepleri olduğunu kaydetti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEPLERİ GÖRMEZDEN GELİNDİ

Türk Sağlık-Sen olarak bu süreçte çalışanların tüm sorunlarını gerek görüşmeler gerek başvurular gerekse açıklamalar ile gündeme getirerek çözüm aradıklarını ifade etti. 

Sağlık çalışanlarının Türk milletinden beklediği  teşekkür ve duanın necip milletimiz tarafından gerçekleştirildiği ama yöneticilerden beklediği sorunların çözülmesi ve alın terinin heba edilmemesi taleplerinin görmezden gelindiğine dikkat çekti.  Üniversite hastanelerinde çalışanlarında gerek ek ödemelerin geç ödenmesi gerekse adaletsizliklerle mağdur edildiğini sözlerine ekledi.

DÖNER SERMAYEDE KALICI ÇÖZÜM GEREKLİ

Süreçte üç ay tavandan ek ödemenin kapsamı, süresi, adaletsizliği ile çalışanların beklentisinden çok uzak kaldığını belirten Başkan Şahin filyasyon da görev alan aile hekimliği çalışanları, sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık meslek mensubu dışındaki tüm çalışanlara ise hiçbir ilave ücret verilmediğini belirtti.

Türk Sağlık-Sen olarak günü kurtarma girişimleri yerine kalıcı çözümler beklediklerini ifade eden ŞAHİN taban aylığa zam, döner sermaye sisteminin baştan aşağı yenilenmesi gibi taleplerini gündemde tutmaya devam edeceklerini belirterek Döner sermaye sisteminin çalışan eksenli bir hale gelmesinin zaruri olduğunu kaydetti.  Döner sermayelerin emekliliğe yansımasının da hayata geçmesi gereken bir diğer önemli değişiklik olduğunu sözlerine ekledi.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO VERİLMELİ

Söz verilen 3600 ek göstergenin hayata geçmesi gerektiğini ifade eden Başkan Şahin, “Sağlık Bakanlığı yanlış bir uygulama olmasına rağmen sözleşmeli yöneticilikte hala ısrar ediyor. Tüm yönetici sözleşmeleri 15 Ağustos’ta yenilenecek. Bu süreçte temel beklentimiz yönetici kriteri olarak sadece ehliyet ve liyakatin esas alınmasıdır.  Birilerine sadakat değil Türk devletine sadakat aranmalıdır. Bu yönde çağrılarımızı sıklaştıracağız” dedi.

SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARINA EK ÖDEME YAPILMALI

Salgın sürecinde sosyal hizmet çalışanlarının huzurevleri, yaşlı bakım merkezleri ve sevgi evleri gibi kurumlarda özveri ve fedakarlıkla hizmet sunduklarını hatırlatan Başkan Şahin alın terlerinin karşılığı ve bir teşekkür olarak ek bir ödemenin verilmesi gerektiğini söyledi. Bu konudaki taleplerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ilettiklerini belirtti. (Zafer İNLİ)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz