Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu mükellefleri 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılan Prim Borçlarının Son Ödeme Tarihinin 28 Şubat olduğunu noktasında uyardı.

,

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılan yazılı açıklamada mükellefler 7143 sayılı Kanun kapsamında yapılandırmaya başvurmuş olmakla birlikte ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek veya eksik ödeyerek yapılandırma kapsamından çıkanlara yeniden bir ödeme fırsatı getirildiği hatırlatıldı. 7143 sayılı Kanuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ’na olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edeceği belirtildi.

Kurum ayrıca; Genel Sağlık Sigortası kapsamında olup; 30 Nisan 2018 tarihi öncesi prim borçları da gecikme zammı/cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat ayı sonuna kadar ödenebileceğini aktardı. Kurum yetkilileri “143 sayılı yasanın getirdiği kolaylık ve ödeme avantajların devam etmesi açısından son ödeme tarihi olan 28 Şubat 2019 tarihinin geçirilmemesini istediler. (Z.İNLİ)
Kategoriler

hasiltogel.xyz