Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından uygulamasına devam edilen “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’’ kapsamında; 07 Aralık 2017 tarih ve 30263 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan tebliğ (Tebliğ No:2017/48) ile 2019 yılı % 50 hibe destekli Bireysel Sulama Sistemleri hibe başvuruları başladı.

,

Daha önce destek alınmamış veya yağmurlama-damlama desteği alınmış ise 3 yıl geçmiş, Lineer-Pivot-Tamburlu-Güneş enerjili sulama desteği alınmış ise 10 yıl geçmiş olan her bir parsel için bir sulama konusuna başvuru yapılabilecekler.

Tebliğde belirtilen usül ve esaslara göre hazırlanan başvuru dosyaları 01 Mart 2019 tarihi mesai bitimine kadar Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor

Program Yatırım Konuları ise şöyle belirlendi “Tarla içi damlama sulama sisteminin kurulması. Tarla içi yağmurlama sulama sisteminin kurulması. Tarla içi mikro yağmurlama sulama sisteminin kurulması. Tarla içi yüzey altı damlama sulama sisteminin kurulması. Lineer veya centerpivot sulama sisteminin kurulması. Tamburlu sulama sisteminin kurulması ve Güneş enerjili sulama sisteminin kurulması”. (Z.İNLİ)
Kategoriler

hasiltogel.xyz