YEŞİLAY, ELÇİ OLACAK ESNAF TEMSİLCİLERİNİ ARIYOR!

,

Toplumda kadim bir gelenek olan ahilikten gelen esnafların, bağımlılıkla mücadeleye katkılarını sağlamak ve toplumsal duyarlılığı artırmak üzere Yeşilay Hatay Şubesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Yeşilay Elçisi olacak esnaf temsilcilerini arıyor.

Hatay genelinde bağımlılıklarla ilgili vatandaşları bilgilendirmeye devam eden Yeşilay Hatay Şubesi, şimdi de hayata geçirdiği proje ile Hatay’da bulunan esnafların uyuşturucu, alkol ve her türlü zararlı alışkanlıkların bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini arttırmak ve yerel toplumda farkındalık yaratmak için Yeşilay Elçisi esnaf temsilcilerini arıyor.

ESNAFLARIMIZIN BAĞIMLILIK KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURACAĞINA İNANIYORUZ

Yeşilay Elçileri Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Yeşilay Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin , “Proje, esnaflarımızın uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini artırmayı ve onlar vasıtasıyla yerel alanda toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve tehlike arz eden durumlara karşı önlem almayı amaçlamaktadır. Bağımlı olan ya da bağımlı olma riski taşıyan gençlerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde, ilgili meslek gruplarının sokaklardaki uyuşturucu gerçeği hakkındaki mücadele becerisi ve bilinç kazanması projenin önemli bir hedefidir. Bu çerçevede kırtasiyeler, kafe restoranlar, internet kafeler, büfeler, kıraathaneler, giyim mağazaları, bay ve bayan kuaför gruplarına yönelik yapılacak ziyaretler kapsamında Yeşilay Elçileri olabilecek esnaflar ziyaret edilerek toplumsal duyarlılığının artırılmasına katkıda bulunulacaktır.” dedi.

YEŞİLAY ELÇİSİ OLMAK İÇİN GEREKLİ KRİTERLER

Yeşilay Elçisi olmak isteyen esnafların sahip olması gereken kriterler hakkında bilgiler veren Yeşilay Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin, “Esnaflarımız, bağımlılıklar konusunda hassasiyeti yüksek, herhangi bir bağımlılık sahibi olmayan, bu alanda mücadele bilinci yüksek, Şube tarafından organize edilen farkındalık artırıcı eğitim ve değerlendirme toplantılarına aktif katılım sağlayan, iletişime açık, bulunduğu mahallede gençler başta olmak üzere mahallede ikamet eden kişilerle iletişimi kuvvetli, sosyal sorumluluk düzeyi yüksek ve gönüllü çalışmalara yatkın olması gerekmektedir. Yeşilay Elçisi olmak ve daha fazla bilgi almak hatay@yesilay.org.tr adresine başvuru yapabilir ya da 0326 215 11 99 nolu telefondan bilgi alabilirler.” dedi. (Murat MUTLU)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz