TEMİZYÜREK, GAZETECİLERİN SEYAHAT HAKKINI MECLİSE TAŞIDI Temizyürek Medya sahibi Abdullah Temizyürek, Hatay’daki gazetecilerin seyahat hakkını meclise taşıdı.

,

Sarı basın kartı sahipleri dışında kalan gazetecilerin de şehir içindeki otobüslerden ücretsiz yararlanması için dısya hazırlayan Temizyürek, bu önerisini Hatay Milletvekilleri ile paylaştı.

Ankara’ya giderek Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de, Hatay Milletvekilleri ile buluşan Abdullah Temizyürek, sarı basın kartı sahibi olmayan fakat mesleğini layıkıyla yerine getiren ve gazeteciler cemiyetine üyelikleri bulunan, her gazeteden iki kişinin şehir içinde ücretsiz seyahatten yararlanması için görüşmelerini sürdürüyor. 

MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Hazırladığı dosyanın Hatay Milletvekilleri tarafından meclise “Önerge” olarak sunulması talebini Milletvekillerine ileten Temizyürek bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Ak Parti Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Abdulkadir Özel ile görüştü.

VEKİLLERDEN TEŞEKKÜR

Vatandaşları haber alma özgürlüklerine Gazetelerin ve Gazetecilerin önemine vurgu yapan Hatay Milletvekilleri, Gazetecilerin sorunlarının çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Temizyürek Medya sahibi Abdullah Temizyürek tarafından kendilerine iletilen dosyadaki bilgilerden yola çıkarak konuyu gündeme taşıyacaklarını aktaran Hatay Milletvekilleri Kaşıkçı, Yayman ve Özel ayrıca Gazeteci Abdullah Temizyürek’e konu ile ilgili yaptığı ayrıntılı çalışmadan ötürü teşekkür ettiler. (İzziddin NAZLI)
Kategoriler

hasiltogel.xyz