Coronavirüs covid-19’un tüm dünyayı etkisi sürerken, Hatay’ın İskenderun ilçesinde de semt pazarlarında vatandaş ile pazarcı esnafı pandemi önlemleri çerçevesinde alışverişlerini yapıyor.

,

Hatay İl ve ilçe Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan pandemi kararlar çerçevesinde salgının yayılımının önüne geçmek üzere semt pazarlarında bir dizi önlemler alınarak uygulamaya geçildi. İskenderun’da da vatandaş ile esnafın salgının yayılımına imkan vermeden alışveriş yapabilmeleri için semt pazarlarının girişleri polis ve zabıta tarafından kontrollü sağlandı. Vatandaş da esnaf da mask ve eldiven zorunluluğuna uymaya çalıştı. Semt pazarına girişte ayrıca vatandaşların ateşi ölçüldü. Pazar içerisindeki yoğunluğa göre vatandaş girişte sosyal mesafe uygulanarak girişte bekletildi.

Semt pazarında ayrıca siperlik, maske eldivenin yanı sıra, narenciye kabuğundan maske yapıp kendince önlem alan esnaf gibi ilginç manzaralar ile corona tehdidine atıfta bulunularak ‘20 milyonluk alışveriş yapana İtalya seyahati’ gibi esprili tekerlemelerle de dikkat ve ilgi çekmeye çalışıldığı gözlendi.  (Hüseyin BAYRAKTAR)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz