USTA SANATÇI SELAMİ ŞAHİN HATAYLILARI COŞTURDU

,

Aslen Yayladağı İlçesi’ne bağlı Yoncakaya (Cindallı) Mahallesi’nden olan ve Türkiye’nin son 50 yılında müzik eserlerine damgasını vuran Hataylı hemşerimiz büyük usta sanatçı Selami Şahin, geçtiğimiz hafta sonu Sümerler Amfi Tiyatro’da yaklaşık bin 500 kişiye konser vererek Hataylılara unutulmaz anlar yaşattı.

Sümerler Amfi Tiyatro’da konser vermek üzere Hatay’a gelen usta sanatçı Selami Şahin, konser öncesinde açıklamalarda bulunarak, “Kendi memleketimde konser vermekten dolayı çok heyecanlıyım. Çok mutluyum. Eskimeyen Şarkılar adını verdiğimiz konserimize gelen halkımızı mutlu etmek için canımı bile veririm. Halkımızı çok seviyorum ve Hataylı olmaktan da gurur duyuyorum. Bütün dünya ülkeleri Hatay’ı örnek alsın. Burada bütün dil, ırk ve mezhepler var. Hepimiz el ele ve kalp kalbeyiz. Allah’tan tek dileğimiz, savaşlar bitsin, askerlerimize en ufak bir zarar gelmesin. Savaş, kin ve nefret bitsin. Hep barış içinde kalalım. Ne Mutlu Türküm Diyene!” açıklamalarında bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonu Sümerler Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen Selami Şahin konserine müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin geçirdiği son 50 yılın metinsel anlatımı ile Eskimeyen Şarkılar adını verdiği konseri gerçekleştirmek için Hatay’a gelen usta müzik sanatçısı Selami Şahin, Sümerler Amfi Tiyatro’da verdiği konser ile Hataylılara unutulmaz anlar yaşattı. Konser öncesinde sahneye çıkarak hayranlarını “Ehla ve Sehla” Arapça ile selamlayarak yoğun alkışlar karşısında duygu dolu anlar yaşayan usta sanatçı Selami Şahin’in gözleri doldu. Ağlamamak için kendini zor tutan usta sanatçı Selami Şahin’in bu halini gören hayranları daha fazla alkış yaparak duygularına ortak oldular.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde 1970, 1980, 1990, 2000 ve sonrasında çıkardığı en güzel şarkılarını Hataylılar için söyleyen usta sanatçı Selami Şahin, Hataylılarla bir arada olmanın verdiği mutluluğu hiçbir yerde yaşamadığını belirtti. En güzel ve anlamlı şarkılarını Hataylılara söyleyen usta sanatçı Selami Şahin gecenin ilerleyen saatlerine kadar unutulmaz anlar yaşattı.(Murat MUTLU)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz