Köprübaşı Meydanı Esnaf Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu tarafından esnafın sorunları ve sıkıntıları hakkında düzenlenen toplantıda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş esnafla bir araya geldi.

,

Köprübaşı Meydanı’nda bulunan Hatay Künefe Salonu’nda düzenlenen kahvaltıda esnafla bir araya gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı, KÖPRÜ-DER Yönetim kurulu Başkanı Mete Güneşer ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Toplantı öncesinde kısa bir konuşma gerçekleştiren KÖPRÜ-DER Başkanı Mete Güneşer; “Esnafın sorunlarını çözmek için, esnafın çayını içerek esnaflarımızla birlikte sorunları çözecek proje çizen HBB Daire Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Esnafımızın sorunları olan ışıklandırılması, umumi tuvalet ve çevre düzenlemesi konularında gösterdikleri çabalar takdire şayandır. Yapılan projeleri hızlandırılması konusunda HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan destek bekliyoruz. Esnaflarımız adına bizleri kırmayarak davetimize icabet gösteren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum.” dedi. Hatay’ın 6 yıldan bu yana Suriye’de yaşanan insanlık dramından dolayı sıkıntı çektiğini belirten HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Hatay yıllarca hem siyasi, hem ekonomik, hem de psikolojik anlamda her zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne destek olmuştur. Fakat son 6 yılda Hatay’ın yaşadığı sıkıntılar ortadadır. Bu sıkıntının giderilmesi için, Ankara’nın Hatay’a destek vermesi lazım. Bu konuda devletimizin Hatay’ımıza desteği şarttır.” dedi.

ESNAFIN BİRLİK İÇERİSİNDE OLMASI BİZLERİ MEMNUN EDER

Köprübaşı’ndaki esnafın birlik ve beraberlik içerisinde olması kendisini mutlu ettiğini belirten HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “KÖPRÜ-DER tarafından yapılan projeleri yakından takip ediyorum. Esnafımızın sorunlarının çözülmesi noktasında gerekli talimatları daire başkanlarımıza esnafımız adına veriyoruz. Bizim amacımız, burada hepimizin çocuğumuzun ve ailemizin nafakasını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde sağlamaktır. Keşke diğer esnaflarımız da, sizler gibi birlik ve beraberlik içerisinde olabilse. Bizleri burada ağırlayan KÖPRÜ-DER ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

ESNAFIMIZA DA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR!

EXPO 2021’in Hatay’da yapılacak olması Hatay’ı kalkındıracağını ve bu konuda esnafa da görevler düştüğünü belirten HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “EXPO dünyanın üçüncü büyük organizasyonudur. Hatay açısından bu organizasyonu son derece çok önemli buluyorum. Yol, konaklama, görsellik ve altyapı konularında tüm Hatay’ın seferber olması lazım. Bunlarla birlikte hedefimiz 1 milyon turist ağırlamak istiyoruz. EXPO 2021 sadece Hatay’ın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de itibarını yükseltecek bir projedir. Bu konuda işadamlarımız, esnafımız, sanayicilerimiz ve devletimiz EXPO’yu hep birlikte sahipleneceklerdir diye düşünüyorum.” dedi.

EXPO’YU TÜM HALKIMIZLA BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

EXPO 2021’in sadece Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı bir iş olmadığını belirten HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “İzmir EXPO’yu almak için yıllarca uğraştı, alamadı. Biz ise 1 yılda aldık. EXPO 2021’i almamız, dersimize iyi çalıştığımızın göstergesidir. Hatay Valiliği başkanlığında bir ekip oluşturulacak. Bu ekip içerisinde belediyeler, iş dünyası, sanayiciler, esnaf temsilcileri, işadamları ve birçok STK temsilcileri de olacak. Hatay halkıyla birlikte bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum.” dedi.

EXPO YETKİLİLERİ NİSAN AYINDA HATAY’A GELECEK

EXPO 2021 için yer belirlemeleri konusunda yetkililerin Nisan ayında Hatay’a geleceklerini açıklayan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “EXPO tek yerde de yapılabiliyor, üçe bölerek de yapılabiliyor. HBB olarak belirlediğimiz yerlerimiz var. Hazine arazilerimiz de var. Nisan ayı içerisinde yetkililer Hatay’a gelecek. Yer belirleme yetkisi EXPO yetkililerinin elindedir. Biz Hatay arazilerimizi yetkililere göstereceğiz. Daha sonra alınacak kararlar doğrultusunda çalışmalarımıza başlayacağız.” dedi.

EXPO, HATAY’IN DÜNYAYA TANITILMASI İÇİN TARİHİ BİR FIRSAT!

EXPO 2021’in Hatay’a bir defa geleceğini ve büyük zorluklarla aldıklarını belirten HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “EXPO konusunda yoğun bir çalışmamız oldu. Hatay’ın kalkınmasına ciddi anlamda yarar sağlayacaktır. Çünkü medeniyetlerin buluştuğu bir kentte bizim yapabileceğimiz çok şey vardır. Elimizde olan zenginliklerimizi dünya pazarına açılması ve tanıtılması için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Elimizde bulunan zenginliklerimizi markalaştırdığımız anda bunun kazancı 10 katına çıkma ihtimali de yüksektir.” dedi.

BAŞKAN KİMYECİ YAPMAZSA, BEN YAPARIM!

Kırk Asırlık Türk Yurdu Caddesi girişinin ışıklandırılması konusunda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’den yardım isteyen KÖPRÜ-DER Başkanı Mete Güneşer’in talebine olumlu yanıt veren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yapmazsa, ben yaparım. Benim kimliğimi bilmeyen yoktur. Ben ideoloji peşinde koşmam. İdeali arayacağız. Hatay için en ideali ne ise, ben onun peşindeyim. İnsanlarımızın, şehrimizin, esnafımızın adına yapabileceğimiz ne varsa ben yanınızdayım.” diyerek konuşma yapması esnaflar tarafından alkışlandı. (Murat MUTLU)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz