Karate dalında elde ettiği başarılar ile özelde Kültür Temel Lisesinin genelde Hatay’ın gururu olan Havva Helen Nur, Adıyaman Okul sporları gençler grup eleme müsabakalarında  ilk maçında baş parmağından sakatlanmasına rağmen 3. Olarak Nevşehir’de yapılacak olan Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

,

Bir çok ilden şampiyon sporcuların mücadele ettiği Okul sporları gençler grup eleme müsabakalarında  sergilediği performans ile takdir toplayan Kültür Temel Lisesi öğrencisi Havva Helen Nur’un Türkiye Şampiyonasında başarı elde edeceğine  okul yöneticileri ve öğretmenleri kesin gözü ile bakıyor.

Öğrencileri ile bir kez daha gurur duyduklarını ifade eden Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken, Hatay okullar arası kız gençler A +68 kg Hatay il birincisi olarak Adıyaman Okul sporları gençler grup eleme müsabakalarına katılmaya hak kazanan  öğrencileri Havva Helen Nur’un çok iyi performans sergilediği ilk karşılaşmasında talihsiz bir olay yaşayarak baş parmağından sakatlanması ama sporcularının buna rağmen müsabakalarına devam ederek 3.olmasının haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek  her daim yanında oldukları başarılı sporcularına Türkiye Şampiyonasında başarılar diledi.

Kültür Temel Lisesi olarak eğitim öğretimde gösterdikleri  başarının yanında   salon sporları ve okul sporlarının gelişmesine de  çok büyük önem verdiklerini ifade eden Girişken; “ Bu doğrultuda 7’den 77’ye herkese spor yaptırmanın gayreti ve çabası içerisinde olacağız. Öğrencimiz Havva Helen Nur elde ettiği başarılar ile hem okulumuzun gururu olmuş hem de diğer öğrenci  arkadaşlarına iyi bir rol model olmuştur. Öğrencimizi ve onu müsabakalara hazırlayan kıymetli hocalarını bir kez daha yürekten kutlayarak Kültür Temel Lisesi'nin  sportif faaliyetleri artarak devam edeceğini bir kez daha yinelemek istiyorum" dedi.

Türkiye Şampiyonasına gidecek olmanın gururunu yaşadığını ifade eden Kültür Temel Lisesi öğrencisi Havva Helen Nur, Sakatlığının bir an evvel iyileşmesi için çaba göstererek Türkiye Şampiyonasına çok iyi bir hazırlık ile katılacağını ve orda da başarı elde edeceğini vurgulayarak her daim yanında olan Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik ,Okul Müdürü Kadir Urfalı,Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu’na ,Karate hocası Mehmet Karagöz’e, öğretmenlerine ve öğrenci arkadaşlarına teşekkür etti. (Haber Merkezi)

 
Kategoriler

hasiltogel.xyz