10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü ile ilgili Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz bir yazılı açıklama gerçekleştirdi.

,

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu yıl ki temasının “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” olduğunu belirten Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bu tema çerçevesinde yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmayı, uzun vadeli çalışmalarımızda ise gençlerin dayanıklılığını arttırmayı ve önlenebilir ruhsal hastalıkları önlemeyi hedeflemekteyiz. Gençlik dönemi, bireyin yetişkin rolüne hazırlandığı, kimliğini oluşturmaya başladığı çok önemli bir dönem olmakla birlikte, önemli ruhsal hastalıkların ortaya çıkma riskini de barındıran bir dönemdir. Günümüz gençleri daha önceki dönemlerden daha farklı ve daha hızlı değişimlerin olduğu bir dönemde yaşamakta, yoğun olarak teknolojik gelişmelere maruz kalmaktadır.” dedi.

KAMU VE STK’LARLA FARKINDALIK ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ

Gençlerin geleceğin teminatı olduğunu belirten Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz; “Gençler ve ruh sağlığına dikkat çekmek üzere 10 Ekim’de Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere bakanlıklarımız ve ilgili derneklerin de işbirliği ile 81 ilimizde gençlik merkezleri, kütüphaneler, üniversiteler, okullar ve sağlık merkezlerimizde eş zamanlı bir farkındalık çalışması yürütülecektir. Gençler geleceğimizin teminatıdır ve geleceğimiz gençlerin sağlıklı, mutlu ve üretken olmalarına bağlıdır.” açıklamasında bulundu. (Haber Merkezi)
Kategoriler