Kırıkhan Etiyopya'da

,

İyilikder Hatay temsilcileri, Reyhanlıların bağışlarını Nijer'de, Kırıkhanlıların bağışlarını ise Etiyopya'da ihtiyaç sahiplerini ulaştırdı. Kurban Bayramı süresince Afrika'da kurban bağışlarını dağıtıdan Hatay temsilciliği bu yılda görevlerini başarıyla yerine getirdi.

Hatay geneli 7 temsilciliği Türkiye geneli ise 71 temsilciliği olan İyilikder bu kurban bayramında 3 kıtada 15 ülkede “iyilik için varız” sloganı ile mazlum ve mağdur insanlara Anadolu insanın yardımını ve kurbanlarını iletti.

Dernek gönüllüsü ekipler bağışçıların kurban vekaletlerini yerine getirmek üzere çıktıkları yolda dünyanın 15 yerinde Hatay olarak ise Nijer ve Etiyopya’da bağışçıların kurbanlarını kestiler. Hatay geneli 250 hisseyi Afrika’nın mağdur ve mazlum insanlarına ulaştırdılar .

15 ÜLKEDE BAĞIŞ

Açlıkla, susuzlukla ve yoksullukla mücadele eden mazlumlara açtığı su kuyuları, dağıttığı süt keçileri, düzenlediği meslek edindirme programları ve gerçekleştirdiği kurban organizasyonu ile destek olan İyilik Derneği, örnek projeleri ile mazlumlara umut olmaya devam ediyor.

Yardıma ihtiyaç duyan mazlumlara ulaşmayı kendine düstur edinen İyilik Derneği, Kurban Bayramı vesilesi ile Bağışçılarının kurban vekâletlerini Afrika’da, Ortadoğu’da, Balkanlar’da ve Asya’da gerçekleştirdiği kurban organizasyonu ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 15 ülkede gerçekleştirilen kurban kesim organizasyonunda açlıkla mücadele eden ailelere yardım eli uzandı. 

İyilik Derneği, gönüllüleri ve temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen kurban kesim organizasyonunda ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerinde ki umut ve mutluluk görülmeye değer nitelikteydi. Kurban Bayramının birinci ve ikinci günü devam eden kurban kesim organizasyonunda kesilen kurban vekâletleri bölgede ki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Kurban Bayramı vesilesi ile senede bir defa et yiyebilen çocukların Türkiye’den giden ekiplere gösterdiği ilgi güzel kareler ortaya çıkardı. 

Kurban vekâleti vererek istedikleri bölgede kurban kesimi yaptırmak isteyen bağışçıların kurbanlarının kesimi sırasında video ile kaydedilmesi ve daha sonra görüntülerin bağışçılara ulaştırılması Kurban bağışçılarının İyilik Derneği’ne güvenle bağış yapmasının en önemli sebebi oldu. (Murat MUTLU)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz