Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Teşkilatında il başkanlık seçim süreci başladı.

,

Daha önce CHP’de çeşitli görevler yürüten Hasan Ramiz Parlar il başkanlığına adaylığını açıklayarak, partiyi daha iyi yere getireceklerine inandıklarını söyledi. Pazartesi günü CHP İl Binasında açıklama yapan Parlar’a Hatay’dan 10 İlçe Başkanı da destek verirken, adaylık konuşmasına CHP Milletvekili Serkan Topal’da katıldı.

“KONGRE İKTİDARA YÜRÜRKEN BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR”

Hasan Ramiz Parlar, “Değerli Basın emekçisi arkadaşlarım, bir süre önce her mahallemizde ilçe delegelerimizin seçimi ile başlayan kongre sürecinde sona yaklaşmış durumdayız. İlçe kongrelerimizin her biri partimizin demokrasi anlayışına yakışır biçimde coşku ve heyecanla tamamlandı. Pek çoğunda birden fazla aday dostça yarıştı, kaybedenin olmadığı CHP nin kazandığı kongreler izledik. İlk kez göreve gelen arkadaşlarımızı kutluyor, onlara görevi devreden önceki dönem başkanlarımıza da emeklerinden dolayı şükran duygularımı sunuyorum. Bıkmadan yorulmadan bayrağı taşımaya devam eden başkanlarımızı da tebrik ediyorum. Değerli dostlarım şimdi önümüzdeki süreçte bir il kongremiz var. Bu kongrelerimiz partimizin iktidara yürüdüğü bu dönemde çok büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemiz içeride ve dışarıda Cumhuriyet tarihinde hiç görmediği kadar büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Halkımızın büyük çoğunluğu yoksulluk hatta açlık sınırının altında bir gelirle yaşam mücadelesi verirken işsizlik de adeta rekor üstüne rekor kırmaktadır. Çiftçi ve sanayici üretemez, esnaf işini sürdüremez noktaya gelmiştir. Eğitim sistemindeki bilim ve çağdışı uygulamalar geleceğimizi karartmaktadır. Dış politikadaki akıl almaz yanlışlar ülkeyi uçuruma sürüklemektedir.”

“2013’TEN BUGÜNE BİRÇOK ONURLU GÖREVLER ÜSTLENDİM”

“Değerli arkadaşlar, Bu iktidarın ekonomiden işsizliğe, eğitimden sağlığa, iç politikadan dış politikaya yanlışlarını ve yarattığı sorunları saymakla bitiremeyiz. Kısaca ve açıkça söylemek gerekirse bu iktidar ülkeyi yönetememektedir. Artık bu iktidarın gitme zamanı gelmiştir. Bu yolda hepimize bütün CHP’lilere çok büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Yapılacak ilk seçimde CHP’yi iktidara taşımak için hepimiz ayrı ayrı üzerimize düşen sorumlulukları almak ve her türlü desteği vermek zorundayız. Ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için buna mecburuz. Değerli dostlarım, devlet memurluğu görevimden dolayı 2013 yılında başlayabildiğim aktif siyaset yaşamımda partimde çok onurlu görevler üstlendim. Antakya Belediye Başkan Adaylığı, İki dönem ilçe başkanlığı, İki dönem kurultay delegeliği, Milletvekili aday adaylığı görevlerim oldu. Önümüzdeki zorlu süreçte partimin Hatay il başkanlığı görevini en iyi şekilde yapacağıma, il ve ilçe yönetimlerimizle birlikte partimizi bugün olduğundan çok daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum.” İfadelerini kullanarak il delegelerinden destek istedi. (Mustafa DİLEK)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz