CHP’nin Harbiye Belediyesi eski Başkanlarından ve İl Genel meclisi üyelerinden Mehmet Öztürk, Antakya eski otogarının satılması yerine katlı oto parka dönüştürülmesi önerisinde bulundu.

,

Yaptığı yazılı açıklamasında, Hatay Büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Antakya’nın eski otogarının yerinin satışına karar vermesi yerine, Antakya’nın kangren haline gelen oto park ve trafik sorununu çözme gerektiğini vurgulayan Mehmet Öztürk, “Kanımca eski otogarın yeri katlı oto park olursa, Antakya şehir içi oto park ve trafik sorunu da çözülür. Bu nedenle efsane Başkan Lütfü Savaş, satış kararından vazgeçmeli, Antakya Belediye Başkanlığı döneminde oto park ve trafik sorununu çözeceğinin sözünü vermişti. Hatay Büyükşehir belediye Başkanı oldu, hala çözüm üretemedi” dedi.

CHP’li Mehmet Öztürk, Antakya  şehir trafiğinin giderek kötüleştiğini, caddelerin paralı oto park haline dönüştürüldüğünün altını çizerken, “Oto Gar etrafından 140 işyeri de bulunuyor. Bu işyerlerinin içindekileri  tahliye etmek bir sorun, Eğer işyerinde bulunanla anlaşıp, katlı oto parkın yanı sıra yine etrafından dükkan yapılırsa, şehir trafiğinin rahatlayacağı görüşündeyim” görüşlerine yer verdi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz