Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da başlattığı Adalet Yürüyüşüne destek vermek amacıyla katılım sağlayan CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur bu süreçte izlenecek yol haritasını belirlemek amacıyla Hatay İl Örgütü ile bir araya geldi.

,

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanma kararını CHP’ye, Cumhuriyete ve CHP Milletvekillerine saldırı olarak değerlendiren CHP’li Yöneticiler ortak bir metne imza attılar.

Yaşananlar göz önüne alındığında CHP’nin sabır sebat etmesinin mümkün olmadığının altı çizildiği ortak açıklamada “Bu tabloda CHP’nin daha fazla sabır sebat etmesi mümkün değildir. Demokratik çerçeve içerisinde CHP tüm eylemlilikleri etkin ve kitlesel biçimde ortaya koyacaktır. Zulüm varsa direnmek de haktır! Bu ülkede düşünce ve ifade özgürlüğünü, demokrasiyi, adaleti ve barış içinde beraber yaşama hakkını savunarak Türkiye’de adaletin kalmadığını ve bu konudaki haklılığımızı tüm Dünya’ya duyuracağız. CHP mazlumların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. CHP örgütü bu uğurda her türlü bedel ödemeye hazırdır. Ülkenin ve milletin esenliği, devletin bekası gayesiyle güzel yurdumuza aydınlık gelinceye, zulmün adı silininceye ve adalet hüküm sürünceye kadar ısrarlı mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Ülkemizde adalet tesis edilinceye kadar adalet yürüyüşümüz sürecektir. (Murat MUTLU)
Kategoriler

hasiltogel.xyz