Hatay Valiliği ve Antakya Çevre Koruma Derneği (AÇKD) tarafından gerçekleştirilen “Daha İyi Bir Çevre Seninle Başlar” projesinin sona ermesinin ardından eğitim amaçlı olarak katılımcılara verilen çiçek açan tohum kalemlerinin değerlendirilmesi açısından Ziraat Mühendisi Nidal Özdemir tarafından Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulu öğrencilerine verilen ders sonrasında dağıtıldı.

,

Çevre konusunda yaptığı başarılı faaliyetlere imza atan Ziraat Mühendisi Nidal Özdemir tarafından Cemil-Şükrü Çolakoğlu İlkokulu öğrencilerine çevre bilincini aşılamak ve öğrencilerin toprak ile temasını sağlamak amacıyla çiçek açan tohum kalem hediye edildi. İlkokul öğrencilerine çevre bilinci dersini veren Ziraat Mühendisi Nidal Özdemir, verdiği ders sonunda çevre bilincini aşılayan broşür ile birlikte çiçek açan tohum kalemleri hediye etti.

Yapılan eğitim hakkında kısa bir açıklama gerçekleştiren Ziraat Mühendisi Nidal Özdemir; “Çocukların doğaya, doğanın çocuklara ihtiyacı var. Çevre bilincine sahip çocuklar yetiştirmek yaşamın temel hedefidir. Bu vesileyle çocuklarımızla sohbet ettik ve onlara çiçek açan tohum kalemlerinden hediye ettik. Bizi ağırlayan Cemil Şükrü Çolakoğlu öğrencilerine ve değerli öğretmenine teşekkür ederim.” dedi. (M. MUTLU)
Kategoriler