DEFNE Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus+  KA229 (2019-2021) "Health to Meet You" Projesinin C2 Öğrenci Hareketliliği 23 – 29Şubat 2020 tarihleri arasında Hırvatistan'ın Pozega kentinde gerçekleşti.

,

Projenin ilk öğrenci hareketliliğine Koordinatör – Bilişim Teknolojileri öğretmeni Mustafa Akıncı, İngilizce Öğretmeni Mehmet Susam ve öğrencilerimizden Deniz Çapar, Lina Eskiocak, Barış KÖSE, Eylül Bahçeci katıldı.

Hırvatistan hareketliliğinde Türkiye, İspanya, Çekya, Letonya ve Avusturya’dan toplam 44 öğrenci ve öğretmen yer almıştır. Haftanın açılışı katılımcıların gruplar halinde Hırvat öğrenciler eşliğinde okul turu ile başladı. Bu kısa turda sınıflar, laboratuvarlar, kütüphane, okul müzesi, konferans salonu, Gökyüzü Gözlem Evi gibi çeşitli okul birimleri incelendi.

Bu buluşmada katılımcı öğrenciler “Ekran Kullanımı” ve “Teknolojinin insan sağlığına verdiği zararlar” üzerine yapmış oldukları çalışma, sunum, etkinlik ve araştırma sonuçlarını farklı atölye ve sunularla paylaştılar. Öğrenciler de Bilgisayar Bilimi, İngilizce ve Biyoloji derslerini kapsayan “Teknoloji Bağımlılığı”, “Ekran Kullanımı ve Sonuçları”, “Mobil Cihazların İnsan Bedenine Verdiği Zararlar” ile ilgili drama, simülasyon, soru-cevap, beyin fırtınası, sunu gösterimi gibi yöntemleri içeren performans çalışmalarını katılımcılara başarılı bir şekilde sundu. Ev sahibi Hırvat öğrenciler “21. Yüzyılda Sağlık Kavramı”, “Laboratuvar çalışması - Çeşitli mobil cihazların testi” ve “Okul projelerinin sunumları (robotik, biyoloji, teknoloji) gibi konularda çeşitli atölye ve sunumlar gerçekleştirdi.

Program kapsamında Pozega Diocesan Müzesi, Pozega Baron Trenk Müzesi, Ruđer Bošković Enstitüsü, Zagreb, Zagreb Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi, Lipik kenti, Lipik Özel Meditasyon ve Rehabilitasyon Merkezi gezileri yapıldı. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz