Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen “2019 Altın Ambulans Sağlık Ödüllerinden” biri Hatay’a geliyor. Yarışmaya Hatay’dan katılan ve Afrin’deki hikayesi ile bu ödül 112 çalışanı İnayet Motuk’un oldu.

,

22-28 Mart Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftası kapsamında düzenlenen ve Acil sağlık hizmetleri alanında başarılı, özverili çalışmaları ödüllendirmek ve teşvik etmek, acil sağlık sisteminin gelişmesine öncülük etmek, ulusal ve uluslararası düzeyde acil sağlık hizmetleri konusunda halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 6.sı düzenlenen 2019 Altın Ambulans Sağlık Ödüllerinde Oylama sona erdi.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden oylamaya katılan adayların başarı öyküleri 1-12 Mart 2019 tarihleri arasında 10 ayrı kategoride SMS sistemi ile oylanarak en çok oy alan adaylar belli oldu. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Genel Başkanı Abdullah Baltacı ”Bu yıl altıncısın gerçekleştirdiğimiz Altın Ambulans Sağlık Ödüllerine yoğun ilgi oldu. Altın Ambulans geçen 6 yıl içerisinde Sağlık sisteminin klasikleri arasına girdi. Amacımız acil sağlık sisteminde büyük bir özveri ile çalışan sağlık çalışanlarını bir nebzede olsa görünür kılarak acil sağlık hizmetlerinin gelişimine katkıda bulunmaktır” dedi.

2019 Yılı Altın Ambulans Oylaması Sonucu Ödül Kazanan Adaylar ise şöyle Başkan Kategorisi Dr.Mustafa Dönmez, Başhekim Kategorisi Dr.Gülsün Ateş Doğan, Hemşire Kategorisi: Hilal Şengel, Sağlık Memuru Kategorisi: İbrahim Kılıç, Paramedik Kategorisi: İnayet Motuk, Acil Tıp Teknisyeni Kategorisi: Buket Şahin, Ambulans Sürücüsü Kategorisi: Mehmet Kenan Kaya, Öğrenci Kategorisi Selman Gümüş ve Ekip Kategorisi Tekirdağ UMKE

2019 Yılı Altın Ambulans Sağlık Ödülleri kapsamında yapılan oylama en fazla SMS oyunu alarak dereceye giren adaylara, 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Haftası Resepsiyonun da gerçekleştirilecek olan ödül töreniyle 23 Mart 2019 Tarihinde İstanbul Grand Cevahir Otel’de Altın Ambulans Ödülleri takdim edilecek.(Z.İNLİ)

 
Kategoriler

hasiltogel.xyz