ATSO’nun davetlisi olarak Hatay’a gelen Nurettin Canikli, “FİRMALARIMIZIN İFLAS ETMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

,

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO)’nun davetlisi olarak Hatay’a gelen burada iş adamları ile buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, sıkıntı yaşayan firmaların sıkıntılarını çözeceklerini ve iflas etmelerine müsaade etmeyerek destek çıkacaklarını söyledi.

Erol Bilecik Kongre Merkezinde, Hataylı iş insanları ile bir araya gelen Canikli, ziyaretlerinin amacının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla sanayi bölgelerinde, üretim yapan firmalarımızın piyasalarda son dönemlerde yaşanan çalkantı ve dalgalanmalar nedeniyle olumsuz etkilenme ihtimali olanlar varsa onlara hemen müdahale etmek olduğunu söyledi.

Canikli, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Faaliyet yapısı karlı, rantabıl bir yapı üzerine kurulmuş ama özellikle Ağustos ayında para piyasalarında meydana gelen dalgalanmalar ya da onlarla ilgili olmayan başka nedenlerle geçici olarak sıkıntı yaşayan, finansmana erişim sıkıntısı olabilir, başka sıkıntıları olabilir. Üretim firmalarımızı tespit etmek ve onların bu sorunlarına anında müdahale ederek gidermek amacıyla buradayım. Firma bazlı geçici olarak sıkıntı yaşayanları bulacağız ve anında problemlerini çözeceğiz. Bunların kesinlikle üretimden çekilmelerine iflas etmelerine müsaade etmeyeceğiz Bunun için tek bir şartımız var. Firmanın karlı olması gerekiyor. En azından kredisi varsa kredi anapara ve faizini ödeyecek kadar kar, fon oluşturabilmesi gerekiyor. Bunu oluşturamıyorsa böyle bir kapasitesi yoksa o firmaya siz ilave destek sağladığınızda bu eksinin büyümesi anlamına gelir. Ekonomi için de yük olur.” dedi.

ÇİNÇİN:“HATAY SURİYE KRİZİNDEN ETKİLENDİ”

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) başkanı Hikmet Çinçin de yaptığı konuşmada, Hatay’ın Suriye krizinden ciddi manada etkilendiğini söyledi. Hatay’ın beşinci teşvik kapsamına alınmasıyla ilgili ve buradaki firmaların sıkıntılarının giderilmesiyle ilgili Canikli’ye bilgi veren Çinçin, firmaların yaşadıkları sorun ve problemleri sıralayarak, acil çözüm planı uygulanmasını istedi.

GÜLER: “HATAY’A POZİTİF AYRIMCILIK İSTİYORUZ”

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler ise, yaptığı konuşmada Hatay’a pozitif ayrımcılık istediklerini söyledi. Hatay’ın tarihi, kültürü, doğası ve bir çok özellikleriyle nadidede bir şehir olduğunu söyleyen Güler, “Hatay ile beraber büyükşehir olan şehirlerin gıptayla izlenen şehirler olduğunu fakat büyükşehir belediyesinin halkla buluşturamadığı imkanlar yüzünden kent geri kaldı. Allah’ın izniyle büyükşehri aldığımızda Hatay’ın laik olduğu yere taşıyacağız.”dedi. Toplantıya, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra, çok sayıda iş adamı katıldı.

Çinçin, ziyaret anısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, ahşaptan yapılan plaket takdim etti. (İ.NAZLI)
Kategoriler

hasiltogel.xyz