Hatay’ın merkez ilçesi Antakya ve Defne ilçelerinde 2019 yılında toplantı, gösteri yürüyüşü ve miting alanları belirlendi. Hatay Valiliğinin de oluru ile Antakya merkezde birinci alan olarak Akevler Mah. Rüstem Tümer Paşa Caddesi (Işık Cad.) üzerinde bulunan Mezarlık önü ilk toplanma alanı Rüstem Tümer Paşa Caddesi üzerindeki mezarlık önünden başlayarak, Fatih Caddesi istikameti yürüyüş güzergâhı, Fahri Korutürk Caddesi ile Rüstem Tümer Paşa Caddesinin birleştiği kavşak yani Beyhan Gencay İlköğretim Okulu önündeki boş alan son toplanma (Miting) alanı olarak tespit edildi. Dağılma güzergâhı olarak ise Fahri Korutürk Cad. ve Rüstem Tümer Paşa Caddesinin her iki istikameti olarak belirlendi.

,

İkinci Alan olarak ise Ekinci Mah. Yol Kavşağı ilk toplanma alanı olarak belirlenirken Ekinci Yol Kavşağından başlayarak 75. Yıl Bulvarı yürüyüş güzergâhı olarak tespit edildi ve Şükrü Balcı Caddesi ile 75. Yıl Bulvarının kesiştiği kavşak içerisindeki boş alan toplanma alanı (Miting alanı) olarak belirlendi. Dağılma güzergâhı olarak ise Şükrü Balcı Caddesi ve 75. Yıl Bulvarının her iki istikameti uygun görüldü.

Defne ilçesinde ise, Harbiye Caddesi Üzerindeki Doğuş Okulları önü ilk toplanma alanı, Doğuş Okulları Önünden başlayarak, Lazkiye caddesini takiple Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi yanı ve Şükrü Güçlü Bulvarı üzerinden Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi önü Miting Alanına kadar yürüyüş güzergâhı, Sümerler Mah. Şükrü Güçlü Caddesinin her iki yönü ile 15. sokak üzerinden (CHP Defne İlçe Teşkilatı bitişiği) Dağılma güzergâhı olarak belirlendi. (Z.İNLİ)

 

 
Kategoriler

hasiltogel.xyz