DİŞHEKİMLERİ 17 DÖNEMi GERİDE BIRAKTI

,

Hatay Dişhekimleri Odası 18. Olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Nisan ayında yapılması gereken ancak pandemi nedeni ertelenen genel kurula HAKOK’un başkanları ve diş hekimleri katıldı. Genel Kurulda knuşan Başkan Nebil Seyfittinoğlu, Koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerine öncelik veren, insan gücü planlamasını; ihtiyaç, talep ve nüfus kriterlerine göre belirleyen ulusal sağlık politikaları oluşturulmadan toplum sağlığının çağdaş ülke seviyelerine getirilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

HER TÜRLÜ ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ

Bizler 17. çalışma dönemini bitirmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Seyfittinoğlu,    “Meslek odalarının genel kurulları, çalışma dönemlerinde yapılanın, yapılmaya çalışılanın ve yapılamayanın anlatıldığı, sorgulandığı yani hesap verildiği platformlardır. Bizler iki yıl önce bu göreve talip olmamızın gerekçelerini ve neler yapacağımızı sizlere anlatmıştık. Bu sürede yapılan tüm çalışmaları ve etkinlikleri web sitemiz ve değişik iletişim yöntemleri ile sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bu konularda yönetim kurulu olarak her türlü eleştiriye açığız.” dedi.

DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

“Örgütümüzün insana, insan sağlığına, hekimlik mesleğine, meslektaşlarımıza karşı olan ve tarihsel süreçte gelişen evrensel meşruiyeti ile görevimiz haline gelen değerlerimizi koruma ve geliştirme işimize her zamankinden daha güçlü bir şekilde sarılacağız.” diyen Seyfettinoğlu şöyle devam etti, “  “Kısacası anayasadan ve kanunlardan gelen yetkimiz ve üyelerimizden aldığımız güçle odamıza ve mesleğimize sahip çıkma kararlığındayız. Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın genel menfaatlerini halkımızın ve ülkemizin genel menfaatlerinden ayrı tutmadan savunacağız. Sadece Birliğimize karşı değil kamu yararını savunan tüm meslek birlikleri ve odaları ile dayanışma içinde olacağız.”

MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

“Ülkemizin ve mesleğimizin içinde bulunduğu bütün olumsuz tabloya rağmen, “Yaşama, evrensel insani ve ahlaki değerlere inanan, aklı ve bilimi önceleyen, laik, demokratik bir ülkede barış içinde yaşamaya inanan bizler; bu karanlık tablodan etkilenmekle birlikte asla umutsuzluğa düşmeyeceğiz. Umudumuzu aklımıza, vicdanımıza, yüreğimize ve emeğimize inanarak diri tutacağız. Meslek örgütümüze ve mesleğimize inatla sahip çıkacağız.”

MESLEKTAŞLARIMIZIN ESERİ

“Bu iki yıllık süreç içerisinde yapılanlar sadece oda yönetiminin değil öncelikle tüm seçilmiş organların, oda komisyonunda çalışan meslektaşlarımızın, ilçe temsilciliklerimizin ve etkinliklere katılarak bizleri yalnız bırakmayan, görüş ve eleştirileriyle daha iyiyi ve daha güzeli arayış uğraşına katılan tüm meslektaşlarımızın eseridir. Genel kurula katılarak demokrasimize, geleceğimize ve mesleğinize sahip çıktığınız için hepinizi kutluyorum” (Haber Merkezi)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz