Antalya'da  gerçekleşen Avrasya Meclis Başkanları 3. Toplantısı’nın finalinde sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu, seslendirdiği eserler ve verdikleri barış mesajları ile programa katılan meclis başkanlarını kendilerine hayran bıraktılar.

,

Hatay'ın bir arada yaşama kültürünü dünyanın birçok ülkesinde  verdikleri barış konserleri ile gözler önüne seren Antakya Medeniyetler Korosu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrasya Meclis Başkanları 3'üncü Toplantısında Şef Yılmaz Özfırat yönetiminde seslendirdikleri üç semavi dine ait ilahilerin yanı sıra gecenin sürprizi olarak seslendirdikleri konuk meclis başkanlarının ülkelerine özgü eserler ile tüm konuklardan tam not aldılar.

Belek Kaya Otel'de gerçekleşen programda Antakya Medeniyetler Korosu’nu çok beğendiklerini ifade eden Avrasya Meclis Başkanları, konser sonrasında Yılmaz Özfırat ve koro üyelerini uzun süre ayakta alkışladılar. Güney Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi Başkanı Moon Hee Sang için hazırlanan Kore’ce şarkıda çok mutlu olan Başkan ve Moon Hee Sang koroya eşlik etti. TBMM Başkanı Binali Yıldırım konser sonrasında sahneye gelerek tüm müzisyen ve koristleri tek tek kutladı. (İ. NAZLI)
Kategoriler