4 gün boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağı kararıyla birlikte en çok merak edilen konulardan biri de marketlerin ve mahalle bakkallarının çalışma durumu oldu. Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması tarım sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz.” İfadelerinin ardından 23-24 Nisan tarihleri arasında sabah 9 ile 14 arasında ihtiyaçlarını karşıladı.

,

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan'da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderilmişti. Genelgeye göre daha önceki kısıtlamalardan farklı olarak marketler ve bakkallar sokağa çıkma yasağının ilk 2 günü sabah 9 ile öğlen 14 saatleri arasında açık kaldı. 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri marketler ve bakkallar kapandı.

KORONA TEDBİRLERİ UYGULANDI

Uygulamanın günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla, ramazanın başlayacak olması nedeniyle 21 Nisan Salı ve 22 Nisan Çarşamba günleri market ve bakkalların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlenmiş, 23-24 Nisan tarihleri arasında da 9 ile 14 saatleri arasında açık kalmıştı.

İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alındı. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmadı. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri marketler ve bakkallar 09.00-14.00 saatleri arasında faaliyet gösterirken sosyal mesafe kurallarına da büyük ölçü de uyuldu. (Mustafa DİLEK)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz