Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyükşehir belediye başkan adayı oldu.  Hatay’ı yenilikçi bir anlayışla birbirinden nitelikli hizmetlerde donatan ve Hatay halkının sevgisini kazanan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 31 Mart 2019 seçimlerinde yeniden sevdalısı olduğu Hatay’a hizmet etmek için mücadele verecek.

,

Fransızlar döneminden kalan altyapının yenilenmesi, Asi Nehri’nin temizlenerek eski kirliliğinin tarihe karışması, Türkiye’nin 2. büyük spor kompleksinin kente kazandırılması, çok amaçlı salonlar, sosyal marketler, dünyanın 5’inci, Avrupa’nın 2’nci ve Türkiye’nin ise en büyük kapasitesine sahip membranlı atık su arıtma tesisinin yapımı gibi birçok önemli hizmeti Hataylılarla buluşturan Başkan Savaş’ın, yepyeni projelerle seçim yarışını kazanabilecek en güçlü aday olması ön görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP ile uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve partisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, partisinin kendisini davet etmesi üzerine yeniden aday olacağını ifade etmişti.

BAŞKAN SAVAŞ NE DEDİ?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Genel Merkezi tarafından Aday olarak açıklanmasının hemen ardından sosyal medya hesabından “Hatay'a değer katan dev projelerin altında imzamız, çıktığımız hizmet yolunda sözümüz ve halkımızın desteğiyle daha yapacak çok işimiz var” cümlelerini paylaştı.

VATANDAŞLARDAN DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesine yeninden aday gösterilen Lütfü Savaş’ın ismi Hatay’da heyecan yarattı. Vatandaşlar CHP tarafından Hatay için en doğru kararın Lütfü Savaş’ın isminin açıklanması ile alındığını aktararak “Doğru bir seçim olmuş. Lütfü Savaş hem kişiliği hemde memleket sevdasını ortaya koyması ile gönüllerde taht kuran bir başkan olmuştur. Bir dönemi Antakya Belediye Başkanı olarak diğer Dönemini ise Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet vermeye adayan Savaş’ın Mart 2019 tarihinde “hat-trick” yaparak bu memlekete hizmet vermeye devam edeceğinden hiç kuşkumuz yok” dediler. (Haber Merkezi)
Kategoriler