Belen Kaymakamlığı ve İtalya Vicolocorto Derneği ile ortaklaşa yürütülen “Strengthening Rural Communities: A Youth Empowerment and Community” başlıklı Erasmus+ Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği Projesi kapsamında Belen Kaymakamlığı’nı temsilen 2 öğretmen ve 1 akademisyen İtalya’nın Pesaro kentindeydi.  Katılımcılar genç nesle istihdam olanakları sağlamak ve toplum kalkınmasında aktif rol almaları konusunda teşvik etmek için gençlik liderlerinin ve öğretmenlerin yeterliliklerini artırmayı hedefleyen proje eğitimini tamamlayarak Türkiye'ye döndüler.

,

Bu yöntem ve metotların yanı sıra, proje etkinliklerinin önemli bir parçası olan kültür geceleri kapsamında; farklı kültürlerden gelen bireylerin kültürlerarası iletişim sürecinde birbirlerini tanımaları amacıyla diğer ülke katılımcılarına Türkiye ve Hatay’ın tanıtımı en iyi şekilde yapıldı.

Belen Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Yeliz Sevim 8 farklı ülkeden (Avusturya, Bulgaristan, Fransa, Letonya, Portekiz, İspanya, İtalya ve Türkiye) 24 katılımcı ile gerçekleşen proje çalışmalarında, gençlerin toplumda aktif rol almaları konusunda motive etmeye yönelik çeşitli yöntem ve metotlarının uygulandığı verimli bir proje olduğunu belirtti.

Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın Erasmus+ Projeleri kapsamında 2018 yıl sonu itibariyle şu ana kadar 70 Öğretmen ve 92 öğrenci toplamda 162 kişiye ücretsiz olarak yurt dışına çıkma fırsatı ve eğitim olanağı sunduklarını, ilerleyen dönemlerde de farklı ülke ve konularla öğretmen ve öğrencilere bu fırsatları sunmaya devam edeceklerini belirtti. (Haber Merkezi)
Kategoriler

hasiltogel.xyz