Katıldığı bir radyo programında belediye çalışmalarını anlatan Antakya Belediyesi Başkanı İsmail Kimyeci, Ovakent Mahallesi’nde yaşayan Özbek vatandaşlara artık devlet tarafından Türk vatandaşlığının verildiğini belirtti.

,

Antakya’nın Ovakent Mahallesi’nde uzun yıllar yaşayan Özbek vatandaşların Türk vatandaşı olmak için yaptığı müracaatlar ve devletin her türlü imkanlarından faydalanmaları sonucunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Türk vatandaşı oldukları belirtildi.

Katıldığı bir radyo programında Ovakent Mahallesi’nde yaşayan Özbek vatandaşların Türk vatandaşı olduğunu belirten Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Uzun yıllardır Türk Vatandaşı olmak isteyen Ovakent Mahallesi’nde ikamet etmekte olan Özbeklerin vatandaşlık sorunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun destekleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile çözülmüştür. Bu karar Ovakent Mahallesi’nde ikamet eden 1884 aile tarafından büyük bir sevinç ile karşılanmıştır. Bundan dolayı yıllardır her türlü devlet imkanlarından istifade ederek yaşamını Ovkent Mahallesi’nde sürdüren insanlar bugünden itibaren artık Türk Vatandaşı olmuştur.” dedi. (M. MUTLU)
Kategoriler