Pandemi sürecinden etkilenen esnafların yaşadıkları sıkıntıları, TBMM’inde yeniden gündeme getireceğini belirten Kaşıkçı, “Esnafımızın sorunlarını çözmek için üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

,

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, TBMM'nin açılmasıyla pandemi döneminde sıkıntı yaşayan Halı Saha İşletmeleri, Öğrenci Servisi Esnafı, Kahvehaneler, Düğün Salonları, Kuaförler gibi tek tek sayamayacakları tüm esnafların sıkıntılarını dile getirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verilecek desteklerle ilgili bir açıklama yaptığını hatırlatan Kaşıkçı, “Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu açıklamanın içerisinde çeşitli meslek örgütlenmelerine yönelik nasıl bir destek verileceğini ifade etti. Ancak benimde yaptığım ziyaretlerde bana aksettirilen bazı eksikler olduğunu fark ettim. Bu eksiklikleri meclis açıldığı zaman gündeme getireceğim.” dedi.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ BÜYÜK SIKINTIDA

Bazı esnafların bu süreçte çok sıkıntı yaşadıklarını belirten Kaşıkçı, “Bu süreçte Halısaha işletmecileri, çok sıkıntı yaşadılar. Halısahalar açıldı, ancak o kapalı kaldıkları süre içiresinde büyük sıkıntı çektiler. Mesela kirayla halı sahayı işletenler kiralarını ödeyemediler. Bunun gibi bir çok sıkıntı yaşadılar. Öğrenci servisleri çok problem yaşadılar bu süreçte halen de yaşıyorlar. Eğitim-öğretim sezonu başlamadığı için öğrenci servislerinin problemleri devam etmekte. Burada öğrenci servisleri ile ilgili ben yeni bir çalışma yapılmasını yetkililerden isteyeceğim.”

DÜĞÜN SEKTÖRÜDE SEKTEYE UĞRADI

“Bizim bir kültürümüzün bir parçası olan kahvehaneler de çok büyük sıkıntı yaşadılar. İnşallah bunu da mecliste gündeme getirmeye devam edeceğim. Pandemi süreciyle ilgili düğünlerde bir dönem askıya alındı. Bugün de düğünlere kısıtlama var. Düğünlerin yasaklanma sürecinde, bayan kuaförleri, kemaranlar, fotoğraf çekenler, düğün salonu işletmecileri  de büyük sıkıntılar yaşadılar ve yaşamaya devam ediyorlar. Bu sıkıntıların hepsini 1 Ekim’de açılacak olan TBMM’inde çeşitli aralıklarla tekrar gündeme getireceğim.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz