KESTANE SEVERLERE MÜJDE

,

Kış mevsiminin “Kış ekmeği olarak bilinen” kestaneler pişmeye başladı. Vali Ürgen Parkı tezgâhlarında yerini almaya başlayan Kestane’ye bu yıl mahsulün fazla olması nedeniyle zam yapılmayacağı açıklanırken yıllardır kestanecilik yapan Abdullah Bayrak “Zam olmaması bizi de sevindirdi. Geçtiğimiz yıl 50 liradan satılıyordu. Bu yılda aynı fiyatta kalacak, belki düşebilir” ifadelerini kullandı.

Vali Ürgen Parkı’nda 30 yıldır esnaflık yapan, babası Abdullah Bayrak ile birlikte kestane satışına start veren Mustafa Bayrak’ın tezgahından bugünlerde buram buram kestane kokuları gelirken, fiyatın aynı kalacağı açıklandı. Yaz boyunca evinin geçimini közde pişirdiği ve haşladığı mısır satışından gerçekleştiren genç esnaf Mustafa Bayrak, kestane konusunda da oldukça iddialı olduklarını ifade ederek bu eşsiz lezzeti tatmak için herkesi tezgâhlarına beklediklerinin altını çizdi. En güzel kestaneyi müşterilerine sunduklarını söyleyen Mustafa Bayrak, kestaneye zam yapmadıklarını ve geçen yılki fiyat ile satışa devam ettiklerini ifade etti.

VİTAMİN DEPOSU

Özel mangalında kömür ateşinde pişirdiği kestanelerin çok beğenildiğini ifade eden Mustafa Bayrak, satışların iyi başladığını söyledi. Bayrak; “Herkes tarafından sevilen, kış mevsimi ile özdeşleşmiş çok lezzetli bir yemiş olan kestane, sağlıklı ve besleyici olma yönü ile biliniyor. Diğer yemişlerden farklı olarak yüksek nişasta ve su içeren kestanede protein ve yağ oranı düşüktür. İçerisinde B1, B2 ve C vitaminlerini bulunduran kestane doyurucu bir besindir. Sakinleştirici özelliği ile bilinen kestane, içerisinde bulunan demir ile kansızlığa iyi gelir. Magnezyum ve fosfor ile kemikler için iyi olan kestane, stres giderici yönü ile bilinen bir yemiş olarak çıkıyor karşımıza. Faydaları saymakla bitmeyecek olan kestane lezzeti için herkesi Vali Ürgen alanındaki tezgâhımıza bekliyorum.” dedi.

KESTANE SEVERLERE DAVET

Kestane  konusunda oldukça iddialı olduklarını vurgulayan Mustafa  Bayrak, kestanenin  yanında dönemin ürünleri tuzda kavrulmuş kabuklu fındık, közde pişirilmiş ay çekirdeği satışlarının da olduğunu ifade etti. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar müşteri yoğunluğu yaşayan Mustafa  Usta, herkesi Vali Ürgen Parkı’na kestane lezzetine davet etti. (Mustafa DİLEK)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz