İskenderun Kaymakamlığı vatandaşları dolandırıcılar hakkında bir kez daha uyardı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada bazı art niyetli şahıslar tarafından, İskenderun ve çevresinde faaliyet gösteren çeşitli işyerlerini ve hayırsever işadamlarını, Kaymakam Recep Soytürk veya Kaymakamlık Makamı adına aradığını söyleyerek, çeşitli gerekçelerle para yardımı talep edildiği yâda engelli aracı almak üzere bağış talebinde bulunmak suretiyle dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları bilgisinin alındığı öğrenildi.

,

Son olarak, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü sabah saatlerinde İlçe ve çevresinde faaliyette bulunan çeşitli iş yerlerinin Kaymakamlık adına arandığı ve engelli aracı alınacağı beyan da bulunularak para yardımı talep edildiği bilgisine ulaşıldığını aktaran Kaymakamlık yetkilileri İş adamlarının, esnafların ve vatandaşların, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini arayarak çeşitli gerekçelerle nakit veya ayni yardım talebinde bulunan kişi ya da kuruluşlara itibar etmemeleri uyarısını yineledi.

İskenderun Kaymakamlığı bu ve benzeri bir durum ile karşılaşılması halinde derhal polis (155) veya jandarma (156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da İskenderun Kaymakamlığı (Özel Kalem: 0 326 614 23 23) ile irtibat kurarak bilgi paylaşılmasını isteyerek “Bu vesileyle, kamu idarecileri tarafından hayırsever iş adamlarımızın, esnaf ve vatandaşlarımızın telefonla aramak suretiyle ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu önemle hatırlatırız” denildi. (M.TEMİZYÜREK)
Kategoriler