Antakya’da Kültür Merkezinde kardeş koro olan Antakya Medeniyetler Korosu ve Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu bir araya gelerek birlikte Hataylılara Konser verdi.

,

Hatay Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOĞAKA)  organizesinde gerçekleşen Konser etkinliği, Antakya Medeniyetler Korosu ile birlikte büyük çoğunluğunun Almanya’da yaşayan Türklerden oluşan Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu Hatay Kültür Merkezi’nde unutulmaz anlar yaşatırken, dinleyenler ise büyük keyif aldı.

Konserde ilk olarak sahne alan Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu Uşşak, Hicaz, Kürdîlihicazkâr ve Nihavend makamında eserler söylerken, Antakya Medeniyetler Korosu ise farklı dinlere ait ilahi ve farklı eserleri seslendirdi.

Konserle ilgili kısa bir açıklama yapan Leverkusen Musiki Cemiyeti Şefi İbrahim Emin İzgialp, “Alman vatandaşların da yer aldığı korolarında Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel şarkılarını söylediklerini belirterek konsere ilgi gösteren herkese ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim koromuzunda çoğunluğunu Almanya’da yaşayan Türkler oluşturuyor. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Biz aynı zamanda Antakya Medeniyetler korosunda takip ediyoruz ve onlarla gurur duyuyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında birbirinden güzel organizasyonlar yapıyorlar” şeklinde konuştu. 

Antakya Medeniyetler korosu Şefi Yılmaz Özfırat ise konuşmasında: “Antakya Medeniyetler Korosu olarak bu akşam seslendirdiğimiz ilahi ve kasidelerimizi aziz şehitlerimiz ve şu anda sınır ötesinde operasyonda olan kahraman Mehmetçiklerimiz için seslendirdik. Teröre yönelik Mehmetçik tarafından sınır ötesinde gerçekleştirilen Barış Pınarı’nı sonuna kadar destekliyoruz. Dualarımız kahraman askerlerimizle. Bu akşam bizlerle birlikte sahne alarak siz değerli dinleyenlerimize unutulmaz bir konser keyfi yaşatan Leverkusen Musiki Cemiyeti ekibine ve Hemşerimiz olan Şef İbrahim Emin İzgialp’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. (Mustafa DİLEK)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz