Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı Tanışma Mahallesi sakinleri Türk Kızılay'ının mobil kan bağışı aracına ihtiyaç sahipleri için kan bağışında bulundu.

,

Tanışma Ortaokulu'nun bahçesine kurulan mobil kan bağışı aracına 95 kişi kan bağışı başvurusunda bulundu. Bulunan kişilerin çeşitli sebeplerden dolayı 35 kişiden kan alınamadı, 60 kişi ise kan bağışı yaptı. Gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Tanışma Mahalle Muhtarı Haşim Bayrakdar, Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İlyas Bayraktar, Tanışma İmam Hatip Ortaokul Müdürü aynı zamanda Antakya TÜGVA İlçe Başkanı Mehmet Emin Sağanak, Tanışma İlkokul ve Ortaokul öğretmenleri ve Tanışma Mahallesi sakinleri katıldı.

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK OLDULAR

Gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında konuşan Türk Kızılay'ının mobil kan bağışı aracı doktoru Erkan Erdoğan, "Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından başlatılan kan bağışı kampanyası dolayısıyla bugün burada stant kurduk. Standımıza 95 kişi kan bağışı yapabilmek için başvuruda bulundu. Maalesef 35 bağışçımızdan sürekli ilaç kullanmasından, kan değerlerinin düşük olmasından ve daha farklı nedenlerden kan alamadık. Bunun yanında 60 vatandaşımızdan kan alarak kan bağışı kampanyasına destek olmalarına yardımcı olduk. Tanışma Mahallesi'nde sosyal sorumluluk projesi kapsamında kan bağışında bulunulmasına destek olan Tanışma Mahalle Muhtarı Haşim Bayrakdar, Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İlyas Bayraktar'a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz."dedi.

“KAN BAĞIŞI KAMPANYALARINA DUYARSIZ KALMAYIN”

Tanışma Mahalle Muhtarı Haşim Bayrakdar ve Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İlyas Bayraktar ise böyle bir sosyal sorumluluk projesinde mahalle olarak destek verdikleri ve vesile oldukları için mutlu olduklarını belirterek kan bağışı kampanyalarına kimsenin duyarsız kalmaması gerektiğini söylediler.

“KIZILAY ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Türk Kızılay'ı Hatay Şube Başkanı Kudret ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Tanışma İmam Hatip Ortaokul'u desteği ile Tanışma Mahallesi'nde düzenlenen kan bağışı kampanyasında emeği geçen dernek başkanı İlyas Bayraktar ve okul müdürü Mehmet Emin Sağanak'a bunun yanında kan bağışı kampanyasında bulunan herkese teşekkür etti. (Mustafa DİLEK
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz