​İstanbul’da düzenlenen “12. Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu” İstanbul Airshow’da stant açan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İstanbul Airshow’a katılan tek devlet üniversitesi olarak dikkat çekti.

,

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda düzenlenen Fuara, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı, TAI, ASELSAN, AIRBUS, DHMİ, SHGM, Emniyet Genel Müdürlüğü, üniversiteler, dünyanın önde gelen hava aracı/yedek parça ve motor üreticileri, havalimanı-havayolu yer hizmeti, uçak bakım, hava taksi işletmeleri, uçuş okulları, havacılık eğitim merkezleri, havacılık medya kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile tedarikçi firmalar katıldı.

İstanbul Airshow’a katılan tek devlet üniversitesi olan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) standını; sektör temsilcileri, mezunlar, orta öğretim ve diğer üniversite öğrencileri ile mezunları ziyaret etti. 12. Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu’nda İskenderun Teknik Üniversitesi ve Sivil Havacılık Yüksekokulu (İSTE) hakkında detaylı bilgiler verildi. Ayrıca İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümü ders müfredatı hakkında sektör temsilcilerinden önemli ve olumlu geri bildirimler alındı. Ayrıca, Üniversite-İş Dünyası İşbirliği kapsamında; İskenderun Teknik Üniversitesi tarafından üç yıldır başarıyla uygulanan İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) programı hakkında sektör temsilcilerine, mezunlara ve diğer üniversitelere detaylı bilgi verildi. İSTE’li öğrenciler için staj ve İDE kontenjanı sağlanması adına firma ve kurumlar ile gerekli görüşmeler yapıldı. (M. TEMİZYÜREK)
Kategoriler