Yüksel: Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına bulmak için çalışmaya devam edeceğiz

,

İŞKUR İş Kulübü tarafından, engelliler haftası sebebiyle düzenlenen 'iş arama beceri' seminerinde 14 engelli vatandaşa sertifika verildi. Hatay İŞKUR tarafından, Hatay Engelli Koordinasyonu Merkezinde düzenlenen ve tam gün süren seminerde engelliler, iş görüşmeleri öncesi özgeçmiş hazırlama, iş görüşmesine davet edilme yönetmeleri, mülakat ve iş görüşmesindeki beden dili ile ilgili eğitimler aldı.

Sertifika törenine katılım gösteren Hatay İŞKUR Müdürü Ziya Yüksel, yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

Engelli vatandaşların topluma kazandırmaya yönelik gerçekleştirilen projelerle engellerin kalktığı bir çalışma hayatı hedeflediklerini dile getiren Yüksel, şu ifadelere yer verdi: “Engelli Vatandaşlarımıza engellerin kalktığı istihdam hayatına geçişlerinin kolaylaşması adına İş Kulübümüz tarafından iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermek maksatlı eğitim verilmiş olup eğitim alan engelli kardeşlerimizin belge töreni için Engelli Koordinasyon Merkezinde bulunmaktayız. Kamu kurum ve kuruluşlarında ve sosyal hayatın her alanında engellilere yaşamı ulaşılabilir kılmak, onların hiçbir engele takılmadan normal yaşamlarını sürdürülebilir kılmak uygar bir toplum kimliği oluşturma noktasında önem arz etmektedir. İlimizde de bu kapsamda yürütülen çalışmalar ve Kurumumuz tarafından engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmaya yönelik gerçekleştirilen projeler ile engellerin kalktığı çalışma hayatı hedefliyoruz. Bu bağlamda istihdam hayatında şehrimizin ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına destek olan engelli kardeşlerimizin de diğer engelli kardeşlerimize örnek olmasını istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek için İŞKUR olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Hatay İşkur istihdama girişte dezavantajlı gruplar arasında yer alan engelli vatandaşları işe yerleştirmek için işverenler ile sürekli temas halinde bulunarak çalışmalarını sürdürüyor Onların mesleki nitelik kazanmaları için bugüne kadar çok sayıda kurs ve programa imza attık.2018 Ekim ayı itibariyle 22 Engelli kardeşimize meslek edindirme adına eğitim verdiğimizi Kurumumuza başvuran 1593 engelli vatandaşımızla işe yerleştirme çalışmaları yaptığımızı bu bağlamda 206 istihdamını gerçekleştirdiğimiz engelli olduğunu belirtmek isterim. Bugünlerde ise İş Başı Eğitim Programlarından engellileri faydalandırarak onların her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum." şeklinde açıklama yaptı. Sertifika töreni, hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.(İ.NAZLI)
Kategoriler