BİR MİLLETİN EN ÖNEMLİ UNSURU GENÇLİKTİR

,

Hatay Ülkü Ocakları Hizmet binasının açılış törenine katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım, “Bir milletin en önemli unsuru gençliktir.Bir milletin gençliğine kültürü, töresi unutturulduysa, yozlaştırıldıysa o millet yok olmuş demektir.” dedi.

HATAY Ülkü Ocakları’nın yeni binası düzenlenen törenle açıldı. Törene Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MHP İl Başkanı Murat Adal, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Kanlı, parti yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve ülkücü gençler katıldı.

Kurbanların kesildiği tören, Saygı duruşu ile başladı, İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Törende Mustafa Bağcı’nın Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından kürsüye çıkan Ülkü Ocakları Genel başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, bir milletin en önemli unsurunun gençlik olduğunu söyledi

GENÇLİĞİMİZİ İYİ YETİŞTİRMEK İÇİN ÇABALIYORUZ

Yarınlara ulaşmak için gençliği en iyi şekilde yetiştirmek adına çabaladıklarını belirten Yıldırım, “

Bir milletin en önemli unsuru gençliktir. Eğer gençliğimiz ayakta ise, kültürünü, töresini, geçmişini, tarihini bilerek yaşıyorsa o millet sonsuza kadar yaşar. Bir milletin ordusu yoksa o millet tehlikededir. Bir milletin istiklali elinden alındıysa o millet felakete uğramıştır. Ama bir milletin gençliğine kültürü, töresi unutturulduysa, yozlaştırıldıysa o millet yok olmuş demektir. İşte ülkü ocaklarının misyonu da bunu gerektirmektedir. Biz yarınlara ulaşmak için gençliğimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çabalıyoruz.”

TÜRKLÜĞÜMÜZÜ EN İYİ ŞEKİLDE YAŞIYORUZ

“Ziya Gökalp diyor ki Türkleşmek, İslamlaşmak, muasırlaşmak. Çok şükür Türklüğümüzü en iyi şekilde yaşıyoruz. Gençlerimiz kültürlü ve töresini bilerek yaşıyor. Bayrak sevdalısı olarak yaşıyor. İslamiyet’i en iyi şekilde yaşıyoruz. Genç arkadaşlarımız Kuran-ı Kerimi okumayı öğreniyor. Dinini öğreniyor. Namazlarını kılıyor. Hamdolsun bugünlerimize diyoruz. Muasırlaşmak, yani Türk Milletini ileriye götürmek. İyi olmak önemli değil. Batı karşısında teknolojiyi de ele geçirmek gerekli. Çok şükür bugün Türk İHA’ları sayesinde dünyaya mührümüzü vurduk.”

LİDERİMİZ TÜRK GENÇLİĞİNE GÜVENİYOR

“Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in bizlere emanet ettiği Türk gençliği, Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletiyle en iyi şekilde donatılmaktadır. Liderimiz Devlet Bahçeli Türk gençliğine güvenmektedir. 90’lı yıllarda ortaya koymuş olduğu 2023 yılında lider ülke Türkiye hedefini bugünlerde daha iyi anlıyoruz ki, 2023’te artık Türkiye’de bölgesel bir güç. Sınırlarımız dışarısında ses getirebilen, nerede bir düşmanımız varsa, mazlum milletlere Türk soydaşlarımıza el uzatabilecek bir güce kavuşmuştur.

HAYIRLI OLSUN

“Bugün Azerbaycan’daki olaylara sessiz kalmıyoruz. Irak’ta Suriye’de kafasını kaldıran örgütleri eziyoruz. Libya’da varız, Doğu Akdeniz’de varız. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bir vasiyeti var. Diyor ki, “Ömrüm vefa eder ve Cenabı Allah nasip ederse bir gün, adaları, Musul, Kerkük ve Selanik’i geri alacağım” diyor. Bu bizim hedeflerimiz arasındadır. İnşallah da yetişen bu ülkücü Türk gençliği bu birlikteliği sağlayacaktır. Bu ocaktan nice devlet adamları, bilim adamları yetişecek. Ocak binamızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

ÜLKÜSÜNDEN VAZGEÇMEYEN BİR GENÇLİK YETİŞTİRİYORUZ

Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı’da, ülkü ocaklarının tarihini unutmayan geleceğini koruyan, sonunun Kızıl Elmaya vardığı, Milliyetçilik ülküsünden vazgeçmeyen bir gençlik yetiştirdiğini ve onlara bu yolda ışık tuttuğunu söyledi.

Milliyetçiliğin mazlumların yanında yunus, zalimlerin karşısında yavuz, münafıklar karşısında iman dolu tavrıyla, onuru, şuuru ve duruşuyla ben Türküm diye haykıran Türk milliyetçileri olduğunu belirten Taşçı, “Milliyetçilik şahsiyetlerini göklere çıkartırken, kardeşlerine hor bakanlar değil, ülkücü ülkücülerin öz kardeşi diyenlerdir. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in dediği gibi, “Ülküsüz insan, çamurdan farksızdır”. Bahsettiğim ülkü, fanatiklerin, sempatizanların, taraftarların değil, inanmış, samimi ve olduğunu ve ne olmadığını bilen ülkücü gençliğin omuzlarında yükselecek ve yüce Allah’ın izniyle bütün gönüllere ilmek ilmek işlenerek payidar olacaktır.” dedi.

Taşçı ayrıca hizmet binalarının yapımında katkı veren başta MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı olmak üzere herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Hatay Ülkü Ocaklarının yeni binası dualarla açıldı. Hizmet binasını gezen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a Başkan yardımcısı Timur Şaşmaz ve Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı tarafından tablo hediye edildi. (Yaser ÇAPAROĞLU)

 

 

 

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz