Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Turgut Karaca; tüp mide ameliyatı olacaklara destek ve tüp mide ameliyatı olanlara motivasyon amacıyla, İskenderun Gelişim Hastanesi Konferans Salonu’nda toplantı düzenledi.

,

Konuşmasında obezitenin dünyada ciddi bir sağlık sorunu olduğuna dikkat çeken Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Turgut Karaca, “Önemi bir sağlık sorunu olan obezite, estetik bir sorun olmasından çok, tedavi edilmediği takdirde; yüksek tansiyon, kalp yetmezliği gibi sorunlara neden olabilen önemli bir hastalıktır. Obezite ameliyatı da bu konuda en etkili yöntemdir. Bizler kapalı yöntemle gerçekleştirdiğimi obezite ameliyatını, vücut kitle indeksi 35’in üzeri olan hastalara uygulamaktayız. Deneyimli ekibimiz ve ileri teknolojik imkanlarla obezite ameliyatını güvenle gerçekleştiriyor, ardından diyetisyen desteği ile kontrollerimizi devam ettiriyoruz.” dedi.

Doç. Dr. Turgut Karaca, her ayın ilk Cumartesi günü ‘Obezite ve Tip2 Diyabet Cerrahisi’ toplantısını devam ettireceklerini ifade etti. (Haber Merkezi)
Kategoriler