AMBULANS SERVİSİ BAŞHEKİMLİĞİ’NE SÜRPRİZ ZİYARET

,

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat,12 Eylül Dünya İlk Yardım günü münasebetiyle İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ni ziyaret etti. Ziyarette Hambolat’a,  Acil Sağlık Hizmetleri Başkan ve Yardımcısı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı, Destek Hizmetleri Başkanı, Personel Hizmetleri Başkanı ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı eşlik etti.

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mehmet Kaçıra, ziyarete gelen heyeti kapıda karşılayarak, İl genelinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Ambulans ve Vaka Hizmetleri, Personel ve teçhizat donanımı hakkında detaylı bilgiler verdi.

TAK DONANIMLI KARA AMBULANSLARI

Sayın İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, 112 ambulans hizmetinin önemine değinerek,  “Hatay 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği olarak Hatay ilinde,74 adet tam donanımlı kara ambulansı,2 adet motosiklet ambulans,1 adet paletli kar ambulansı,3 adet dört yataklı tam donanımlı kara ambulansı,1 adet yoğun bakım/obezite ambulansı ile halkımıza hizmet sunumunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca,4 adet A tipi(Hekimli),2 adet B tipi,4 adet C tipi olmak üzere toplam 60 Acil çağrı istasyonumuz ve bir adet komuta kontrol merkezi ile bildirilen vakaları kabul ederek hastaların en hızlı şekilde sağlık tesislerine sevk organizasyonlarını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

HAYATA YOL VERİN

112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev alanları ve sorumlulukları hayli fazla olan sağlık personellerinin, müdahalesindeki etkinlik, verimlilik ve kaliteyi her zaman üst seviyede tutmaya çalıştıklarını da ifade Hambolat, “Sağlık politikalarındaki ani gelişmeler, Korona Virüs salgını ile mücadele, teknolojik yenilikler ve ifa edilen meşakkatli çalışmalarla acil sağlık hizmetlerinde ciddi gelişmeler elde etmemize, Bakanlığımızca sürekli olarak yayınlanan kamu spotlarına ve her kademede verilen bunca eğitimlere rağmen maalesef asılsız ihbar sayısı ve karşılığı olmayan çağrıların halen yüksek olması bizleri üzüyor. 112 Acil hattını gereksiz yere meşgul etmemeliyiz ve trafikteki Acil Yardım Ambulanslarına yol verme hususunda daha duyarlı olmalıyız.112 Acil çağrı hattının bir gün kendimiz veya sevdiklerimiz için lazım olabileceğini asla unutmamalıyız.’’ diye konuştu. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz