Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu, Mayıs ayı olağan toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

,

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yoklama ve bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan kurulda, bir önceki kurul birleşimine ait karar özetleri okundu.  Büyükşehir Belediye Meclisince seçilen komisyonların Genel Kurul Komisyonları olarak da görev yapması oy birliğiyle kabul edildi.

HATSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan içmesuyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve atıksu arıtma tesisi yatırımlarını ele alan tanıtım filminin ardından gündem maddesi olan HATSU 2016 yılı faaliyet raporu ise oy çokluğuyla kabul edildi. HATSU 2016 Yılı Bilançosunun (Bütçe Kesin Hesabı) oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. HATSU “Su Havzalarının Korunması ve Kontrol Yönetmeliğinin” görüşülmesi oy birliğiyle Hukuk ve İçişleri Komisyonu’na havale edildi.

HATSU Genel Müdürlüğü’nün 2016 Yılı Faaliyet Raporu ve Bilançosu ile ilgili hazırlanan Denetçi Raporu okunarak Genel Kurul üyelerine bilgi verildi. HATSU Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilen bazı Memur kadrolarının değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca, Payas Organize Sanayi Bölgesine ait su Borcu için Sulh Olunması ve Sulh Sözleşmesini imzalamaya HATSU Genel Müdürüne yetki verilmesi de oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından HATSU Genel Kurulu’nun ikinci birleşiminin 15 Mayıs 2017 Pazartesi günün saat 11.00’de HBB Meclis Salonu’nda yapılması kararlaştırıldı. (Haber Merkezi)
Kategoriler