Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) altyapı eksikliklerini tamamlayarak kötü kokuların önüne geçmek için kanalizasyon hattı projelerine hız kesmeden devam ediyor. Kanalizasyonu olmayan mahalle, sokak ve caddelerin tespit edildiğini ve kanalizasyon ile buluşturulduğuna dikkat çeken Genel Müdürlük, çalışmalar kapsamında Samandağ ilçesine bağlı Karaçay Mahallesi’ne de 300’lük borularla bin 500 metre büz beton borularla atıksu hattının döşendiğini açıkladı.

,

Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından yürütülen kapsamlı çalışma sayesinde bölgenin kanal hattı eksikliğinin giderildiğini ve vatandaşların büyük bir rahata kavuştuğunu belirten İdare, 40 ana muayene bacasının yerleştirileceği ve kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan çalışmada 1 kepçe, 1 paletli ekskavatör, 1 kamyon ile 3 personelin görev yaptığını açıkladı.

Çalışmalara yönelik Karaçay Mahallesi sakinleri adına görüşlerini “HATSU Muhtarın Sesi” mikrofonlarına dile getiren Mahalle Muhtarı Nedim Yılmaz, Büyükşehir olmadan önce İller Bankası tarafından mahalleye 15 bin metre kanalizasyon hattının döşendiğini açıklayarak, döşenmeyen noktalar için HATSU müracaat ettiklerini ve çalışmaların hızla gerçekleştirildiğini belirtti.

Mahallede kanalizasyon hattı olmayan noktalar için ek şebeke döşeme çalışması gerçekleştirildiğini açıklayan Muhtar Yılmaz, hizmetlerden çok memnun olduklarını ifade ederek, yapılan çalışmalardan dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine teşekkür etti. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz