Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş daha önce engellenen, İskenderun ilçesinde hayata geçirmeyi planlanan Hatay Deniz Otobüsü (HADO) seferlerinin Arsuz Madenli'den başlatacağını müjdeledi.

,

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yapımı engellenen HADO projesinin hayata geçirilebilmesi için Hatay Valiliği ile koordineli olarak çalıştıklarını söyledi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte HADO projesini istişare ettiklerini ve Vali Doğan’ın projeye sıcak baktığını aktaran Başkan Savaş “ Sayın Valimizle Hado projesi konusunda istişare ettik ve kendisi de bu konuya sıcak baktığını belirtti. Projemizi Arsuz ilçesine bağlı Madenli de yapacağız. Vali beyin, o bölgeye marina yapma düşüncesi vardı.  Bizim de yaklaşık 4 yıldır Hatay’ın denizleriyle ilgili çalışmalarımız var. Çalışmalarımızı birleştirerek Hatay’ımız için en doğru hamleyi yapmayı istiyoruz. Expo, Hado ve birkaç önemli projelerimizi Vali beyle birlikte koordineli hareket ederek çalışacağız. Aynı şehir için hizmet ediyorsak iki kurum arasında birlikte çalışma kültürünü artırmamız lazım” dedi. (H.BAYRAKTAR)
Kategoriler

hasiltogel.xyz