DEFNE Belediye Başkanı İbrahim Güzel, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgınına karşın alınan önlemler çerçevesinde, defnelilere çağrıda bulunarak, tüm defnelilerin evde kalmasını istedi.

,

Güzel yaptığı açıklama da, Korana adıyla bilinen ve oldukça bulaşıcı bir virüs olan Covid-19 ile mücadele kapsamında ekipleriyle yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını belirterek, “ 4 ayrı dezenfeksiyon ekibimizle ibadethaneler, okullarımız, kamu kurum ve kuruluşları, çocuk ve oyun parklarımız, atölye, imalathaneler gibi halkımızın toplu kullanım alanlarını dezenfekte çalışmalarımızı 4 koldan yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. 

Kültür Sosyal Ekibimiz özellikle 65 yaş üstü yalnız yaşayan, dar gelirli büyüklerimizin temel gıda ihtiyaçlarının giderilmesi için kumanya paketlerini evlerine kadar götürüyor.

Zabıta Ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor, Temizlik ekiplerimiz evsel atıkların birikmeden toplanması için gece gündüz çalışıyor.” dedi.

DEFNELİLERE EVDE KAL ÇAĞRISI

Tüm Defne halkına çağrıda bulunan Güzel, “Sevgili Defneliler; Korona virüsle bizde yerel yönetim olarak mücadelemizi yetki alanımız ve imkanlarımız dahilinde sürdürüyoruz.Lütfen siz de kişisel önlemlerinizi dikkatle alınız çünkü alınmakta gecikilen her tedbir karşımıza üzücü sonuçlarla çıkacaktır. Özellikle büyüklerimizi, yaşlılarımızı muhafaza edebilmek için çaba göstermeliyiz. Onlar belleğimiz ve tecrübeleriyle rehberlerimizdir. 

Birey olarak alacağımız her tedbir kendimizi ve sevdiklerimizi koruyacaktır. Lütfen zorunlu olanlar dışında kimse evinden çıkmasın, kişisel hijyenimize dikkat edelim.  Sağlıkla kal Defne. Evinde Kal Defne” dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz