Yayladağı Kaymakamlığı ve Yayladağı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak Ağustos Ayı içerisinde Yayladağı İlçesi’nde gerçekleştirilen Yayladağı Aba Güreşi, Kültür ve Sanat Festivali’nin en temel öğelerinden biri olan ağalık geleneğini bu yıl Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik üstlenecek.

,

Bu yıl 24-25 Ağustos 2019 Cumartesi ve Pazar günü Yayladağı İlçesi’nde Yayladağı Kaymakamlığı ve Yayladağı Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Yayladağı Aba Güreşi, Kültür ve Sanat Festivali’nin en temel öğelerinden biri olan ağalık geleneğini bu yıl Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik üstleneceği bildirildi.

Yayladağı Aba Güreşi, Kültür ve Sanat Festivali’nde Hanım Ağa olarak festivalde bir ilki gerçekleştiren Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın’ın kendisine teklif ettiği Hanım Ağalık teklifini düşünmeden kabul ettiğini belirterek, “Kadınlarımızın artık birçok alanda başarılı olduğunu görmekteyiz. Ata Sporu olarak bilinen Aba Güreşleri’nin gelecek kuşaklara aktarılması gençlerimiz açısından çok önemlidir. Ata sporu olan Aba Güreşleri’ni ve diğer spor dallarını da yaşatmaya devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirilecek olan Yayladağı Aba Güreşi, Kültür ve Sanat Festivali’ni başarıyla tamamlayacağımıza inanıyorum. Bana bu gururu yaşatan Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın’a teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜREŞ HANIM AĞASI ÇELİK’TEN SPOR BAKANI KASAPOĞLU’NA ZİYARET

Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın tarafından  Hanım Ağalık teklifini kabul etmesinin ardından Ankara’ya giden Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik, 24 ve 25 Ağustos 2019 tarihlerinde Yayladağı İlçesi’nde yapılacak olan Yayladağı Aba Güreşi, Kültür ve Sanat Festivali için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın ile birlikte ziyaret etti. Ziyaret esnasında Yayladağı İlçesi’nde yapılacak olan spor yatırımlarıyla ilgili olarak Bakan Kasapoğlu’ndan destek isteyen Yayladağı belediye Başkanı Mustafa Sayın, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu yapılacak olan Yayladağı Aba Güreşi, Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etti. (Murat MUTLU)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz