Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, uzlaşmazlıkla sonuçlanan toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun vereceğini belirtti.

,

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, uzlaşmazlıkla sonuçlanan toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun vereceğini belirtti.

Hükümetin verdiği zam tekliflerini kabul etmeyerek toplu sözleşme sürecine ilişkin  Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin tarafından bir yazılı açıklama gerçekleştirildi. Gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında son kararı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun vereceğini beyan eden Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, “2020-2021 yıllarına ilişkin olarak 3 milyon kamu görevlisi, 2 milyon emekli ve aileleriyle birlikte toplam 20 milyon vatandaşımızın geleceğine yön verecek olan 5. Dönem Toplu Pazarlık Görüşmeleri uzlaşmazlıkla sonuçlanmıştır. Bundan sonraki süreçte nihai kararı Sayıştay Başkanı, bakanlık ve kamu görevlileri sendikalarının temsilcileri ile akademisyenlerden oluşan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu verecektir.” dedi.

MALİ DURUMLARI İYİLEŞTİRECEK BİR SONUÇ OLMASINI BEKLİYORUZ

Kamu işveren tarafının nihai teklifi olan memur ve emekli maaşlarına 2020 yılı için yüzde 4+4, 2021 yılı için yüzde 3+3 zam içeren önerisinin kabul edilmesinin mevcut ekonomik koşullarda imkânsız olduğunu belirten Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin; “Yıllardan beri maaşları hedef enflasyona göre artarken hedefin kat be kat üzerinde gerçekleşen çarşı pazar enflasyonu ile büyük bir kayıp yaşayan kamu görevlileri ve emeklileri, 2 yıl boyunca sefalete terk etmekle yüzlerini bir nebze olsun güldürmek arasında bir karara varacak olan Hakem Kurulu’nun bu sorumluluk bilinci  içinde hareket edeceğini, İnşallah çıkacak olan kararın tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile dul ve yetimlerinin mali durumlarını iyileştirecek bir sonuç olmasını bekliyoruz ve umuyoruz.” dedi. (Zafer İNLİ)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz