Hatay’ın Samandağ İlçesi’ne bağlı Değirmenbaşı Mahallesi’nde bir araya gelen üniversite öğrencileri Güney Yıldızı Spor Kulübü’nü kurarak Samandağ’daki tek kadın futbol takımı için çalışmalarını başlattılar. 20 Ocak 2017 tarihinde gönüllü çalışanlarla kurulan spor kulübünün bütün antrenörleri üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Kulüp gençleri spora ve topluma kazandırmayı hedefliyor.

,

Mustafa Kemal Üniversitesi Spor Yöneticiliği Öğrencisi aynı zamanda Kulübün Başkan Yardımcısı olan Cuma Kapi “Arkadaşlarımızla bir araya gelerek 20 Ocak 2017 tarihinde kulübümüzü kurduk. Amacımız mahallemizde gençlere sosyal aktiviteler sunmak. Kızlar toplumda hep ikinci planda tutuluyorlar. Onların üzerindeki baskıyı kırmak ve onları spora kazandırmaktır. Aynı zamanda ileride üniversitede spor bölümlerini tercih etmelerini sağlamak, gençleri topluma iyi bir birey olarak kazandırmak.  Biz çalışmalarımıza ilk olarak nisan ayında antrenörsüz olarak başlamıştık. Daha sonra gönüllü antrenörlerin eklenmesiyle yaklaşık 6 aydır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şuan 35-40’a yakın kız öğrencimiz var. Yaşları 2007 ve 1998 gruplarında futbolcularımızla çalışıyoruz. Bu işe koyulduğumuzda yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Mahallemizin nüfusuna göre bu sayıda kadın sporcu kazanmak bizim için büyük bir kazanım. Öğrencileri toplamak zor olmadı. Bölgemizde böyle bir şeye ihtiyaç vardı ve herkes böyle bir şeyi bekliyordu. Bu yüzden sporcularımızı toplamak zor olmadı.  Şuan takımı Temmuz ayında yapılacak turnuvalara hazırlamaya çalışıyoruz. Bayanlarda futbol oynayabilir. Futbol sadece erkeklere özgü bir spor değildir.

DESTEK BEKLİYORUZ

Hedefimiz ilimiz Hatay’ı bir üst liglerde temsil etmek, lisanslı futbolcu sayısını arttırmak ve önümüzdeki sezonda iyi yerlere gelmek istiyoruz. Kulübümüz şuan üyelerimizin verdiği ufak tefek desteklerle ve bizimde öğrenci harçlıklarımızla ayakta duruyor. Dernek statüsünde olan kulübümüz maddi kaynak olmadığı için tescillenmeyi bekliyor. Samandağ’ın tek kadın takımıyız ve takımımızın iyi yerlere gelebilmesi için yerel yöneticiler ve iş adamlarımızdan destek bekliyoruz. Şuan Akarlar Halı Saha’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tesis sahibi Sn. Mehmet Akar’a tesisi bizlere ücretsiz verip destek olduğu için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz