Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi - Antakya MYO Çocuk Gelişimi, Pazarlama, Özel Mülkiyet ve Koruma Programı öğrencileri Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Küçüktamer danışmanlığında Payas’da Oyuncak Kütüphanesi oluşturuluyor

,

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Payas Belediyesi işbirliğinde çocukların kütüphane alışkanlıklarının arttırılabilmesi için yeni bir projeye imza atılıyor.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya MYO Çocuk Gelişimi, Pazarlama, Özel Mülkiyet ve Koruma Programı öğrencileri Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Küçüktamer danışmanlığında Payas Belediyesinin en üst katında Oyuncak ve Çocuk Kütüphanesi oluşturabilmek için kolları sıvadı.

Hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Antakya MYO Çocuk Gelişimi, Pazarlama, Özel Mülkiyet ve Koruma Programı öğrencileri Kütüphanenin oluşturulaağı alanda boya çalışması gerçekleştirdi.

Kısa süre sonra açılışının yapılması planlanan Kütüphaneden çocuklar üye olarak istedikleri oyuncağı alabilecek oynadıktan sonra geri getirip yeni oyuncak alabilecekler. Çocukların kütüphane ziyaretlerinde oyun oynayacakları alanlarında oluşturulacağı projede ayrıca çocuk kitaplarından oluşacak bir bölümde yer alacak. Çocuklar yine üye olarak hem kütüphanede bu kitapları okuyabilecek hem de evlerine götürüp aileleriyle bu kitapları paylaşıp okuyduktan sonra geri kütüphaneye getirecekler.

ETKİNLİKLERDE DÜZENLENECEK

Proje sorumluları ayrıca bu alanda çeşitli etkinliklere de imza atacaklar. Haftanın belirli günlerinde resim, drama etkinlikleri, masal anlarımı ve eğitici film gösterileri ile çocukları Kütüphane ortamı ile tanıştıracaklar.

Çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam, emanet alma ve bu emaneti geri iade etme ile sorumluluk duygusunun çocuklara yansımasını amaçlayan projede ayrıca çocuklar hem farklı oyuncaklar hemde çocuk kitapları ile tanışmış olacaklar.

Nakdi desteğin alınmadığı projeye destek vermek isteyenlerin yapacakları tek şey kitap, oyuncak, boyama kitabı, boya, resim kağıdı gibi ihtiyaçları bağışlayabilecekler. (H.BAYRAKTAR)
Kategoriler

hasiltogel.xyz