15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain askeri darbe girişiminin 3’ünücü yıldönümünü geride bırakılmasının ardından ülkenin dört bir yanında çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Hatay’da da Hatay Valiliği tarafından belirlenen program nezdinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek

,

Hatay Valiliği tarafından tertiplenen gündüz programı nezdinde 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü ilk olarak Saat 11’de protokol üyeleri tarafından Antakya Şehitliği ziyareti, saat 12’de Habib-i Neccar Camii’nde Mevlid-i Şerif programı ve ardından saat 2’de ise Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından HATMEK Toplantı Salonu’nda Şehitleri Anma Programı gerçekleştirilecek.

15 Temmuz programının akşam ki bölümünde ise saat 20:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşların toplanmasıyla birlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı bir konser verecek. Konserin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayacak olan program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve sonrasında Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından dua merasimi gerçekleştirilecek. Gecenin geç saatlerine kadar sürecek olan programda İlahi Grubu Dinletisi, Cemaat Önderleri, STK Temsilcileri ve Siyasi Parti Temsilcilerinin konuşmalarının ardından sırasıyla Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz,  HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Hatay Valisi Rahmi Doğan günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma gerçekleştirecekler. Gecenin son bölümünde ise Hatay Medeniyetler Korosu tarafından alanda bulanan vatandaşlara yönelik bir konser verilecek. Konserin ardından gece saat 00.13’te tüm camilerde sela okunmasının ardından demokrasi nöbetlerinin başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sinevizyon konuşması gerçekleştirilecek. (Haber Merkezi)
Kategoriler

hasiltogel.xyz