Hatay Büyükşehir Belediyesi sorumlusu Coşkun Yıldırım tarafından Erzin ilçesinde Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu’nun da hazır bulunduğu ‘kırsal kalkınma’ toplantısı yapıldı.

,

Erzin Belediyesi düğün salonundaki toplantıya Belediye başkan yardımcısı Ökkeş Koçak, CHP ile İYİ Parti il meclis üyeleri, CHP, MHP ilçe başkanları, Erzin Kadın eli kooperatifi başkanı Nagihan Ücel, Erzin Ticaret ve sanayi odası başkanı Muhteşem Vural, STÖ oda başkanları da katıldı.

İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıda açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Elmasoğlu, Erzin’in önemli bir tarımsal altyapıya sahip ilçelerin başında geldiğine işaret ederek ‘Kırsal kalkınma’yı önceleyen Hatay Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

HBB kırsal kalkınma sorumlusu Coşkun Yıldırım da ülke geneli ve Hatay bölgesinde tarımla uğraşan üreticilerin zor durumda olduğuna işaret ederek “Son günlerde aşırı sıcaktan zarar gören başta narenciye olmak üzere tüm tarımsal faaliyetler konusunda yaşanan olumsuzluklar,  için gerekli tedbirler almaya HBB olarak kırsal kalkınma projesi ile başlayacağız” dedi.

Konuşmalar sonrası söz alan davetlilerden Ziraat odası başkanı Ahmet Keskin bölgenin en çok zarar gören ve ilçesi olarak Erzin’de üretimin pazarlanmasında sıkıntılar yaşandığını söyledi.

Gökçe zeytincilik işletmecisi Ökkeş Gökçe de zeytin ve zeytinyağının bölgede tanıtımını acilen yapılarak ve de satışlarının büyük marketlerde değil de kooperatifler aracılığı ile pazarlanmasının isterken, ayrıca yakında ilçeye büyük fabrikaların kurulacağına dikkat çekti.

Narenciye üreticisi Bestami Özmen ise Erzin Er-nar narenciye paketleme kooperatifi fabrikasının kiraya verilmeyerek, belediye tarafından işletmesini istedi, bunun içinde HBB desteğine ihtiyaç olduğunu kaydetti. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz