Antakya Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri işbirliğiyle eğlence mekânları ve umuma açık yerlerde sıkı denetimler gerçekleştiriliyor.

,

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler ve kurumlardan gelen resmi başvurular üzerine, özellikle eğlence yerlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde bakanlık yetkisi içinde kalan turistik tesis belgeli iş yerleri dışında kalan eğlence yerlerinde denetimlerin sıklaştırıldığı belirtildi.

Açıklamada vatandaşlardan ve kurumlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine özel ekipler kurulduğu ve Cumartesi-Pazar günleri 17.00-01.00 saatleri arasında canlı müzik yapılan eğlence mekânlarında denetim gerçekleştirildiği vurgulandı.

Açıklamada ayrıca özellikle eğlence yerlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde bakanlık yetkisi içinde kalan turistik tesis belgeli iş yerleri dışında kalan eğlence yerleri ruhsat, fiyat, hijyen ve mutfak düzeni açısından kontrol ediliyor.

Kontrol edilen iş yerlerine kusur derecesine göre kapatmadan para cezasına, idari tutanaktan uyarı cezasına kadar değişik yaptırımlar uygulanıyor. (Haber Merkezi)

 
Kategoriler

hasiltogel.xyz