YAZ KURAN KURSLARI KAPANIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

,

Antakya’da 2019 yılı Yaz Kur’an Kursları kapanış programları düzenlendi.Antakya İlçesi Toki Camiinde düzenlenen programa; İl Müftü Vekili İrfan Açık, Şenol Çiftçi İmam-Hatip Ortaokul Müdürü Arif Eşki, Din Görevlileri, veliler ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftü Vekili İrfan Açık programda konuşma yaptı. Konuşmasında, katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.

İl Müftü V. İrfan Açık konuşmasında Yaz Kur’an kurslarının çok önemli olduğunu belirterek, “Bu kurslar sayesinde çocuklarımız, kaynağından doğru bilgilerle dinimizi öğrenmekteler. Kur’an-ı Kerim ile tanışıp, onu okumayı öğrenmekteler. Bu kurslar sayesinde camiyle, mihrapla, cemaatle, imamla, müezzinle tanışmaktalar; birliği, beraberliği, yardımlaşmayı, kardeşliği, saygıyı, sevgiyi, dürüstlüğü, paylaşma ve dayanışma ahlakını yaşamaktalar. Peygamber Efendimizi (s.a.v) tanıyarak, sevgi, saygı, nezaket, zarafet, hak hakikat, iyilik, ana-baba, akraba ve yakınlara hürmet ve Kur’an’ın bütün güzelliklerinin yaşandığı örnek bir hayat ile tanışmaktadırlar. Çocuklarımız en yüce idealin, Yaratana itaat ve yaratılanlara merhamet olduğunu öğrenmekteler. Din eğitiminden uzak kalan çocuklarımızın; tarihini, toplumunu, medeniyetini tanıması ve daha iyi bir gelecek inşa etmesi oldukça zordur. Bu sebeple, yaz Kur'an kursları, çocukların tatil dönemlerini değerlendirebilecekleri önemli bir imkandır. Yaz dönemini fırsata çevirmek için, Kur’an-ı Kerim’i, dini bilgileri öğrenmek için 2 ay boyunca kurslarımıza devam eden siz öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çocuklarının dinini, diyanetini doğru kaynaklardan öğrenmesi için kurslarımıza gönderen onları teşvik eden siz anne babaları tebrik ediyorum. Gayretlerinden dolayı görevlilerimize ve desteklerinden dolayı hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından öğrenciler hazırlamış oldukları gösterileri ve skeçleri sundu. İlahiler söylediler, Kur’an-ı Kerim’den kısa sureler okudular.Daha sonra, yaz kursu boyunca düzenlenen etkinliklerde ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.Ayrıca; Narlıca Cuma Kahraman Camiinde düzenlenen programa katılan İl Müftü V. İrfan Açıkplaket takdimi yaptı. (Haber Merkezi)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz