Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonuna (BASK), Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı ve Bağımsız Sağlık Sen genel merkez yöneticisi Metin Yılmaz, Tıbbi Kötü uygulamaya karşı sigortalanmanın, hekim dışı sağlık personellerinin de hakkı olduğunu bildirdi.

,

Yılmaz yaptığı yazılı açıklamasında, Danıştay’da davanın ilk derece mahkemesi olarak açılan davada sona gelindiğini belirterek, “Artık hekim dışı diğer sağlık personellerine de tıbbi kötü uygulamaya karşı sigortalanma hakkı bir an önce verilmelidir.” dedi.

DAVADA SONA GELİNDİ

Yılmaz şöyle devam etti, “Bağımsız Sağlık-Sen Antakya ilçe temsilcimiz Hatay Devlet Hastanesinde görevli Sağlık Memuru Serdar Kahraman tarafından ilk olarak 2015 yılında açılan bir dava ile 1219 sayılı kanuna ek 12. Madde ile getirilen ve hekimlere tıbbi kötü uygulamaya karşı zorunlu mali sigortalılık hakkının “Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı” olduğu gerekçesiyle açılan davada nihayet sona gelinmiş bulunmaktadır.”

SÜREÇ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜ

“Danıştay 10. Dairesi tarafından duruşma talepli olarak açılan ve ilk derece mahkemesi olarak görülen davanın 21 Kasım 2019 tarihinde yapılan duruşmasına Bağımsız Sağlık-Sen adına katılan Antakya İlçe temsilcimiz Serdar Kahraman, Sağlık Bakanlığı’nda görevli hekim dışı tüm sağlık personellerinin de hekimler gibi anayasanın eşitlik ilkesine uygun olarak tıbbi kötü uygulamaya karşı sigortalanma hakkına kavuşması için Danıştay nezdinde devam eden davada tüm süreci baştan sona başarılı bir şekilde sürdürmüştür.BASK ve Bağımsız Sağlık-Sen olarak haklı olan bu davamızın Danıştay tarafından en adil bir şekilde karara bağlanacağına olan inancımız tamdır.” dedi.

KAŞIKÇI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

BASK Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz açıklamasının sonunda, desteklerinden dolayı Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’ya teşekkür ederek, “Gerek dava süreci devam ederken gerekse davanın neticesine göre TBMM nezdinde yapılacak olan kanun ve mevzuat değişikliklerinin hekim dışı sağlık personellerini de kapsayacak şekilde tıbbi kötü uygulamaya karşı sigortalanma hakkının verilmesi yönünde çok değerli destekleri ile bizlerle birlikte olan Hatay Milletvekilimiz Sayın Lütfi Kaşıkçı’ya da ayrıca gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Sosyal sendikacılık anlayışı ile diklenmeden dik durmaya ve kamu görevlilerinin her hakkı için haklı mücadelemize sonuna kadar edeceğiz.” Dedi. (Hüseyin BAYRAKTAR)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz