TÜRK GENÇLİĞİ BAYRAMLARINI EVLERİNDEN KUTLUYOR

,

TÜRKİYE 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramını evlerinde coşkuyla kutluyor. Yeni Virüs Covid-19 salgını bile Türk gençliğini, Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bayramı kutlamasına engel değil. Büyük önderleri Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen Türk gençliği, atasına olan minnet borcunu kendilerine armağan ettiği bayramı evlerinden de olsa kutlamaya başladı.

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğrencileri 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı evlerinden katıldıkları oratorya ile kutladı. Uzaktan video konferans yolu ile bir araya gelen gençler Oratoryolarını Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ey Yükselen Yeni Nesil! İstikbal Sizsiniz Cumhuriyeti Biz kurduk Onu Yüceltecek ve Yaşatacak Bizlersiniz” veciz sözü ile başlayan, günün anlam ve önemini belirten şiirlerle devam ediyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının anlatıldığı oratoryoda kurtuluş savaşının ne zorluklarla kazanıldığı anlatılıyor.  Allı Turnam şarkısını başarıyla seslendiren öğrenciler, oratoryolarında binlerce yiğit vatan sevdasına da yer vermişler. 

CUMHURİYET’İN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ

Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı Türküsüyle devam eder oratoryonun sonunda Atalarına seslenen gençler, “Ey büyük atam varlığımızın en kutsal temeli olan Türk İstiklal ve Cumhuriyetinin yılmaz bekçileriyiz. Bu karar değişmez irademizin ilk ve son değişmez ifadesidir. Gelecekte hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndüremeyecektir.Bizler hızımızı senden ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez iman ateşinden alıyoruz. Türk Gençliği olarak, özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyet ve inkılaplarının yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda,  Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verir, kendimizi büyük Türk milletine adarız. Ne mutlu Türküm Diyene” diyerek 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşku içerisinde kutladılar.

Gençler video konferanslarını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından bir kesit ile son noktayı koydular. (Hüseyin BAYRAKTAR)

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz